| FreddieM a întrebat:

Ati suferit vreodata de adevarata FOAME, atat de crunta, astfel incat sa nu uitati niciodata cum si cand s-a intamplat?
Puteti povesti?

9 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Nu.

| RAY a răspuns:

Da,am facut post si de 24 ore

| Mosotti a răspuns:

Dar bineinteles ca am suferit foame asa, si nu odata, dupa ianuarie 2009 si pana prin 2010 toamna am facut foame la greu, ca aveam nebunia cu frica de ingrasare, si deci stateam mult nemancat de nu puteam sa dorm noaptea de foame asteptand sa vina dimineata sa mananc, ca in nebunia mea imi stricam dieta daca mancam mai devreme.
Mancam bine apoi, dupa aia iar faceam foame doar cu 2-3 castraveti ca sa nu ma ingras, si tot asa.

E greu tare, nu am cum sa uit asa ceva.
Stateam cu ochii pe ceas, nu puteam dormi, ma gandeam doar la mancare, era jale rau.

| alina2k18 a răspuns:

Da, din pacate.
Greu, cum sa fie laughing
Si am gasit 2.30 lei in monede de 10 bani, mi-am luat o franzela de 1leu si cartofi din piata si normal ca nu mi-a pus 1kg cat cerusem ci de 2 lei laughing i-am aratat femeii ca am 13monede de 10bani si mi-a luat din cartofi laughing
I am fiert acasa ca nu aveam ulei ca sa prajesc si ai ghicit... nici bani laughing
Am supravietuit o saptamana asa, noroc ca am avut niste zahar pliculete si imi faceam apa cu zahar ca sa imi tina glicemia sus sa nu lesin naibii laughing in rest nimic doar un pachet de sare.
Viata greawinking dar nah trecem si prin astea.
Si nu, nu am apelat la nimeni, am facut foamea decat sa cerwinking
Acum am intotdeauna bani "uitati" prin geci, genti just in case.
Congelator cu ce trebuiewinking si am si mania de a cumpara multa mancare desi...
well sunt la dieta laughing acum.

| DonEduardo a răspuns:

Nu, insa am suferit de sete.

| FreddieM explică (pentru DonEduardo):

Ce s-a intamplat?

| DonEduardo a răspuns (pentru FreddieM):

Eram intr-o telegondola la schi si mi se terminase complet apa, deoarece schiam de ore bune. Apoi dupa ce mi s-a terminat, am rabdat atat de mult timp de sete, deoarece am mai schiat inca cateva ore, prin ninsoare extrem de violenta, fara ochelari de schi, deci practic nu vedeam decat alb. Tin minte ca dupa ce am terminat, toti, ca aproape tuturor li se terminase, eram in delir pentru cateva guri de apa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

| MetisuI a răspuns:

Ce e de povestit?