| Dan a întrebat:

Ati dori sa se faca regionalizarea Romaniei? Pentru noi ar fi mai bine acest lucru.Fiecare cu regiunea lui cum este si in Germania (landuri).

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Scuza, poate ma insel, insa judetele nu sunt cam acelasi lucru, nu joaca cam acelasi rol?
Daca nu, atunci intrebarea este: Romania si asa e mica rau, daca am mai si imparti-o, ce s-ar alege de ea? laughing

P. S. Daca gresesc (partial desigurwinking ), te rog sa ma scuzi, si sa ma lamuresti si pe mine, sa-mi prezinti punctul tau de vedere. day dreaming

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Am raspuns, partial, la aceasta intrebare, prin raspunsul la cealalta intrebare a ta privind regionalizarea. Sigur ca pentru unele regiuni ar fi mai bine, dar ar fi mai rau pentru celelalte, asa ca nu cred ca se va face, pentru motivele ce le-am expus la intrebarea cealalta. Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-as dori asta decit daca si numai daca pentru asa ceva se lasa cu varsare de singe.Decit singe varsat fara rost pentru unele istorii contrafacute mai bine libertate.Cind era economia centralizata era mai greu dar acum nu vad ce ne-ar opri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NOname.singura greseala a matale este ca nu tii cont ca o regiune la care se refera Dan este cuprinsa intre vreo 10-12 judete.