| Eroare404 a întrebat:

Ati fost vreodata prinsi fara bilet in ratb?

10 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu, n-am mers niciodata fara bilet. Cand nu aveam posibilitatea sa cumpar, dadeam un SMS si tot plateam (RATC in cazul meu).

| RAY a răspuns:

Da, am bagat vrajeli si am scapat

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu. Dar am mers gratis cu RATT happy

| gemeni6226 a răspuns:

Da de doua ori, o data mi-am uitat abonamentul acasa iar a doua oara nu am avut de unde sa cumpar bilet intr-o simbata dupa masa a fost de mult acum sunt statii de eliberare de bilet automat la multe statii si nu mai e problema.

| alexandrualind a răspuns:

Eu nu am fost prins.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Insa am mai uitat uneori sa gauresc biletul (ori era prea multa aglomeratie pentru asa ceva), asta mai demult pe vremea cand inca nu erau cardurile.
Si unul venise la mine, ca ce, repede amenda, scoate buletin, iar eu l-am scuipat de nu s-a vazut. Isi permite sa treaca pe langa tigani fara sa le zica un sunet si se ia de mine ca n-am facut biletul pe ce ca am dat bani pe el. Pentru o gaura pe care o faceai si de fata cu ei (cu atat mai bine sa vada ca e totul in regula) incepusera sa ma ameninte pe mine cu amenda si sa ma retina sa nu cobor. I-am injurat si am plecat cu forta din incercarile lor de a ma prinde sa stau. Si foarte bine le-am facut, o merita. Pentru un salariu mizerabil oricum angajeaza numai niste jeguri de pustani cu nici 8 clase terminate.
Altii m-au mai prins fara bilet facut/gaurit si n-au comentat nimic. L-au facut ei, le-am zis ca am uitat si asta e, n-au comentat (cum e si normal). Si chiar se intampla! Mai uiti, sunt zile in care esti cu capul in alte parti.

| Eroare404 explică (pentru anonim_4396):

Asa cum iti zicea inainte ca n-ai gaurit biletul, acum iti zice ca n-ai validat cardul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Eroare404):

Si ce-mi spui asta? Nu as fi putut sa realizez fara sa-mi zica cineva?
In fine, eu oricum mai mult pe metrou am abonament si circul. Cu RATB din joi in pasti.

| Dugalle a răspuns:

Da. Am fugit mancand pamantul pentru ca ma fugarea un nene politist gras ce striga ca nu imi face rau, sa am incredere in el, bla bla si eu i-am raspuns ca mama m-a invatat sa nu am incredere in straini.

| Coquina2 a răspuns:

Da, de cateva ori.
cea mai tare faza a fost intr-o zi cand au pus 2 gorile ochii pe mine din toata masina (eram cea mai aranjata si cocheta de acolo, si au crezut ca am banetu pe mine sa le platesc amenda), si cand s-a oprit masina la statie au coborat toti din masina, au scapat si gorilele au sarit pe mine sa le arat biletul.
unu era cu gagicasa si s-a oferit sa-i pacaleasca ca sunt cu ei, ca aveau ei bilet extra.
pana la urma am scapat, m-am furisat rapid printre gorile ca se pusesera in fata usii sa nu trec, si am alergat ca nebuna pe tocuri sa nu ma prinda.
pentru ei nu conteaza ca tiganii sau bosorogii nu au niciodata bilet, controlorii pun intotdeauna ochii pe care e mai aranjat si cochet ca sa-i stoarca de bani.
in alte dati dadusem peste acelasi agarici, mi-a dat amenda de 2 ori in zile diferite...si mai sunt peste care am dat de cateva ori, chiar si in aceeasi zi.
ai dreacu, veneau cand se nimerea sa nu am bilet sau cand eram la limita si-mi expira cardul si chiar atunci cand trebuia sa-mi incarc ma gineau, ma miroseau si ma opreau.