| Endita4689 a întrebat:

Ați găsit vreodată ceva pe jos (bijuterii, un portofel etc.)? Dacă da, atunci ați căutat proprietarul ca să le dați înapoi?

6 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Am gasit odata un portofel cu vreo 1500 de lei si l-am inapoiat proprietarului, dar cand l-a deschis a vazut ca cineva i-a luat banii. Ce hoti, frate.

| mentholinks a răspuns:

Am gasit o data un portofel in tren si l-am predat la lucruri pierdute.

| Dismally a răspuns:

Am gasit un portofel, cineva il furase de la persoana respectiva, a luat banii si l-a aruncat. Avea un act inauntru, nu mai stiu ce era, carte de identitate cred si l-am dus la adresa respectiva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, când eram mic am sesizat un portofel pe jos și l am anunțat pe cel ce îl pierduse imediat! Am fost certat pentru chestia asta, nu de cel care l-a pierdut, ci de un membru drag familiar care s-a stins.

| Forneticugem a răspuns:

Da am găsit când eram mai mic 100de lei și pe aia i-am loat și mi-am loat dulciurile mie și fraților mei happy

Am găsit și portofel numai cu euro eram in Austria pe vremea aia și l-am data înapoi nu era dreptul meu munca mea

Apoi tot așa m-am dus să-mi renoiesc un document când eram Austria găsisem un iPhone 7 plus roz avea husa și o poza pe spate m-am dus la poliție și i l-am data la fata era de Vârsta mea și mia mulțumit și eu iei și atât

Lanțuri și altele nu am găsit oricum dacă le Găseam dădeam înapoi nu este al meu nu este munca mea cinstiti este al acelui om care a muncit o viața sa aiba tot ce are

| Czechoslovakia a răspuns:

Nu,dar nici nu l-as cauta.