| anonim_4396 a întrebat:

Ați observat câți ciudați există pe acest site?
De fiecare dată cînd revin cu un nou cont (am avut mai multe de-a lungul timpului, o veterană aș putea spune : ) doar că am luat adesea pauze lungi in care fie îmi ștergeam contul fie nu intram ) observ... tot mai mulți ciudați.
Ce sa întâmplat?
Voi ați dat de ei / peste ei?
În privat PM, în special?
Care a fost cea mai ciudată interacțiune cu un ciudat? laughing Cum ați reacționat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. Și ciudați și cel mai probabil și cu probleme psihice unii dintre ei.

Am dat de un specimen de genul. E genul de individ fără viață socială care repetă aceleași chestii pe aici, scrie eseuri de pagini în care repetă la nesfârșit aceleași aberații, majoritatea eronate și fără să le fi experimentat el pe propria piele în viața reală.

Cum am reacționat? Mă amuza de fiecare dată când îi citeam vreun răspuns aberant, rupt de realitate. laughing

128 răspunsuri:
| MotanulAlbastru a răspuns (pentru Mosotti):

Bloody are nickname-ul NapalmBurn acum. Dar cred că l-ai observat oricum, că în afară de păreri limitate despre avorturi și transexuali, nu știe altceva.

| MotanulAlbastru a răspuns:

Da. Site-ul asta e bârlog pentru fanteziile unor nimeni care n-au tupeu să-și arate bolile in viața reală.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Vezi că e însorit afară, adie puțin vântul, sunt vreo 26 de grade.

| Mosotti a răspuns (pentru MotanulAlbastru):

Nu l-am observat pe bloody, ca daca nu a mai insultat, nu imi dau seama ca e el.
Ciudat era doar ca insulta, in rest aia e, fiecare cu opiniile lui.

| Mosotti a răspuns (pentru MotanulAlbastru):

Nu e vb neaparat de boli, desi si alea, poti sa le arati la cei apropiati, sau sa discuti despre, ca prietenii adevarati isi spun problemele unul altuia (eu si cei trei prieteni ai mei ne stim problemele si le discutam cand e cazul), dar sunt multi mai ales adolescenti care nu au relatii bune cu familia, ne intreaba pe noi, ce trebuie sa intrebe pe parinti sau prieteni.

Nu ma deranjeaza ca intreaba, insa zic ca idee.
"Ma sinucid ca n-am prieteni si prietena", asta parintii trebuie sa afle primii, era cineva care a zis asta, sau altele de genul.
Precis nu au aflat, am aflat noi.
Le e rusine de ceilalti in real, au prieteni dar n-au de fapt.

| MotanulAlbastru a răspuns (pentru Mosotti):

E un frustrat, nu ești singurul pe care-l hărțuia. Acum e ocupat să se țină ca un cățel după hecate, de aia nu mai are treabă cu tine.

| Mosotti a răspuns (pentru MotanulAlbastru):

Nu stiu ce e, dar asa a facut, m-a uimit ca a persistat si mai tare dupa avertismentul adminului, prima data i-a stres mesajele, dar apoi, aia e.
Si asta era de paste 2020 sau 2021.
A avut timp sa continue o saptamana, ca adminul nu vazuse mesajele mele. Ca eu nu i-am intors insultele, am facut ce trebuie.

Nu mai are treaba cu mine, ca si-o ia din nou, altfel ar fi avut cred.
Unora le pasa de nr de postari, de funde, de calificative si nu vor sa piarda userul chiar daca vine cu altul totusi.

Dar 95 % din useri sunt okey aici totusi, chiar daca ne contram sau nu suntem de acord unul cu altul uneori.

| MotanulAlbastru a răspuns (pentru anonim_4396):

Si totuși ești aici.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Ce legătură are Biblia cu ce am zis eu, chiar nu înțeleg?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Toți avem o doză de ciudățenie in noi și asta e perfect ok ...cum spuneam, in anumite cantități și situații.
Totuși de la a fi ciudat în mod normal și ciudat în toată regula e cale lungăăăăă

Să luăm un caz concret : cineva spune aici că îl atrag minorii, aceea persoană având peste 25 de ani - mai exact că îl atrage din punct de vedere sexual verișoară lui de 6 ani - Ți se pare NORMAL?
Personal un astfel de ' ciudat ' cred că ar trebui să rămână pe o perioadă lungă ăă la balaceanca, nicidecum la închisoare!
Cămașă de forță pe el dar înainte castrarea! ( când va ieși nu va mai reprezenta pentru nimeni un pericolul ) și crede-mă, asta o spun cu toată compasiunea pentru astfel de persoane.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Ce zic eu și ce înțelegi tu...
tipii care au creat tehnologia nu pierdeau timpul aiurea pe internet happy

| mgtow a răspuns:

Ciudati ar fi aia care injura si critica fara rost pe altii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

' Fă ' -ul ăsta îți arată : cultura ( atât cea generală dar și cea în care ai trăit ), rasa : cred că e absolut clar pentru toată lumea! Fa, ești dus cu pluta! Rau de tot!
Câți anișori am? Iar ai intrat în faza Pedo Bear? happy Am mai mulți decât tine - așa că pun pariu că asta nu o să-ți placă, ciudatule!
Ce comportament?
Tu ziceai că te excită gândul de a face sex cu verișoara ta de 6 ani și aveai numele Yandre, care pentru cei care nu știu e echivalent cu persoana cu probleme psihice sau stalker.
Tu ar trebui să fi castrat, și nu chimic, manual! M-aș oferi eu dar cred că ar trebui să ofer întâietate părinților verișoarei tale!
Tu nu ar trebui să fi lăsat liber printre oameni ești un pericol real pentru copii, femei, bărbați, transexuali, animale, vii și morți. Locul tău nu e la pușcărie ci la spitalul de nebuni. Ai nevoie de tratament urgent! Și o spun cu toată compasiunea...
Nebunul nu e conștient de nebunia lui

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Problema e, că ciudații de aici există și în realitate...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru MotanulAlbastru):

Micul lor colț de rai

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru MotanulAlbastru):

Cine e hecate?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu exista internetul omule,cei care lucreaza in tehnologie logic ca folosesc internetul, nimic nu e timp pierdut, e timpul omului, iar tu nu esti dz sa judeci pe alti ce fac, tu esti perfecta, numai judeca pe alti

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

De asta se ocupa legea nu tu

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Societatea romaneasca este crestina desi are legatura

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce îți vine greu să crezi?

Pe verișoarele tale tu le-ai inclus... în special pe cea de 6 ani! Repet, știu părinții verișoarelor tale de preferințele tale? Eu cred că ar trebui să le spui să vezi tu atunci meclă mufata!
De ce atâția?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Nu judec, doar observ happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

O spun toți ' ciudații '...
( replica asta )

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Matei 7:1-5

1. Nu judecaţi, ca să nu fiţi judecaţi.
2. Căci cu ce judecată judecaţi veţi fi judecaţi; şi cu ce măsură măsuraţi vi se va măsura.
3. De ce vezi tu paiul din ochiul fratelui tău şi nu te uiţi cu băgare de seamă la bârna din ochiul tău?
4. Sau, cum poţi zice fratelui tău: „Lasă-mă să scot paiul din ochiul tău", şi, când colo, tu ai o bârnă în al tău?…
5. Făţarnicule, scoate întâi bârna din ochiul tău, şi atunci vei vedea desluşit să scoţi paiul din ochiul fratelui tău.

„«Nu judecaţi, ca să nu fiţi judecaţi.» Nu vă consideraţi mai buni decât alţii şi nu vă faceţi judecători ai lor. Datorită faptului că nu puteţi să deosebiţi motivele, nu sunteţi în stare să-l judecaţi pe altul. Criticându-i, aduceţi o sentinţă asupra voastră, deoarece arătaţi că sunteţi părtaşi cu Satana, păraşul fraţilor. Domnul zice: «Pe voi înşivă încercaţi-vă dacă sunteţi în credinţă. Pe voi înşivă încercaţi-vă.» Aceasta e lucrarea noastră." – Ellen G. White, Viaţa lui Iisus, Editura Viaţă şi Sănătate, ed. 2006, p. 266 (în orig., p. 314)

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Mereu asa zis ciudati nu au urmat turma si au schimbat lumea

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Clar nu ai înțeles ce voiam să spun.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Eu nu sunt pedofilă, deci dacă îi spun unui pedofil să se trateze, tot eu sunt cea rea?
Ce ar trebui să fac că să nu fiu ' fățarnică ' in acest caz, să-i încurajez?

https://www.bible.com/ro/bible/191/LUK.17.2.VDC

Tot citat din Biblie, sper că-l și înțelegi!
Sănătate la toată lumea!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Ai dreptate!
Doar că unii au schimbat-o in bine, alții în rău!
Depinde de fiecare cât a fost de ciudat happy

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Aici ai dreptate, pe un adult (dar nici pe un minor sa zic un 15-17 ani) nu are voie sa-l atraga cineva de 6 ani (fie baiat fie fata), pentru ca la varsta aia, ala de 6 ani nu are frumusete de atractie.Adica nu trebuie sa atraga sexual.
Daca atrage, e defect ala care se simte atras.
Daca are tenta de abuz, solutia e inchiderea pe viata sau eliminarea. Castrarea nu! Ca-si baga testosteron si continua boala. Am scris tot atatea randuri ca tine...

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Altii nu au schimbat lumea deloc, nici in rau, doar is diferiti de altii (termenul de ciudat).
Cine nu zice ca tine, nu e ciudat neaparat, mai ales cand nu verifici ce zice.