| anonim_4396 a întrebat:

Ați observat câți ciudați există pe acest site?
De fiecare dată cînd revin cu un nou cont (am avut mai multe de-a lungul timpului, o veterană aș putea spune : ) doar că am luat adesea pauze lungi in care fie îmi ștergeam contul fie nu intram ) observ... tot mai mulți ciudați.
Ce sa întâmplat?
Voi ați dat de ei / peste ei?
În privat PM, în special?
Care a fost cea mai ciudată interacțiune cu un ciudat? laughing Cum ați reacționat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. Și ciudați și cel mai probabil și cu probleme psihice unii dintre ei.

Am dat de un specimen de genul. E genul de individ fără viață socială care repetă aceleași chestii pe aici, scrie eseuri de pagini în care repetă la nesfârșit aceleași aberații, majoritatea eronate și fără să le fi experimentat el pe propria piele în viața reală.

Cum am reacționat? Mă amuza de fiecare dată când îi citeam vreun răspuns aberant, rupt de realitate. laughing

128 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Slovcehov):

Pai da, ca nu ii duce capul sa citeasca si despre CUM poti sa faci chestiile alea si sa fie safe... puii mei. Citi romani se pling ca nu stiu ce electrocasnic se strica sau nu merge ca lumea pentru ca nu au binevoit sa citeasca instructiunile de instalare/mentenanta? De ce ar fi altfel cu chestiile astea?

| Cheo0S a răspuns (pentru anonim_4396):

1. Nu am zis nici unde ca ce gandesc eu ar fi normal.
2. Ce ma deranjeaza pe mine este atitudinea oamenilor fata de mine cand spun chestiile astea.
3. Am mai spus si altor useri TPU/prieteni si nu au avut aceeasi atitudine fata de mine ca niste pârliti sau descreierati.
4. Cu ce sa ma ajuti pe mine draga? Daca ar fi sa ajung la spital internat ai fi Ultima persoana care isi face griji pentru mine. Ba chiar te-ai bucura. Bine poate exagerez pe tema asta sa mi se intample ceva rau.

| Cheo0S a răspuns (pentru SirenicaCuMomite):

Vezi ca te insel nu râde. or venit niste fatuci de 15-16 ani pe la Sala. Pe una an invatat-o sa faca trustul soldului happy

| Slovcehov a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Pai normal, dar e eu zic ca e gresit sa creada Mosotti ca oamenii nu incearca sa imite ce vad.

| SirenicaCuMomite a răspuns (pentru Cheo0S):

Cu chelia aia nici nu îmi fac griji că s-ar putea uita vreuna la tine. sad

| Cheo0S a răspuns (pentru SirenicaCuMomite):

Daca te uiti numai la fetite cu par lung. Nu e vina mea ca n-ai gusturi sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Cheo0S):

1. Dar te deranjează de ce oamenii nu îți acceptă aceste preferințe & fantezii ale tale în ceea ce privește minorii.
Ceea ce cu adevărat nu e normal e sa crezi că cei ce nu te acceptă sunt în fapt cei anormali.
Asta nu-i normal!

De ce nu încerci să te schimbi, dacă conștientizezi că modul tău de gândire nu e normal in niciun sens?

2. Ura adesea provine din frică și scârbă.
Cea mai mare frică a unui părinte e legată de siguranta copilului său, în tine ei văd înglobată această frică dată de faptul că tu reprezinți un pericol permanent pentru copiii lor, având acest tip de atracție. Nu e ușor de înțeles și nu ai cum înțelege dacă nu ai un copil, nu ești părinte și nu-ți iubești copilul. Gândește-te! mama ta ar fi acceptat că tu să fi expus unui astfel de pericol în adolescență/ copilărie?
Vezi?
3. Fiecare reacționează într-o anumită situație într-un mod diferit.
Albul e alb și negrul rămâne negru ( iar griul rămâne gri ) indiferent de părerea unora și a altora ( dar și de acuitatea vizuală ). Sper că ai înțeles!
4. Cu sfatul de a cere ajutor specializat ( pentru că chiar ai 100% nevoie! ) și cu recomandarea de renunta la acest fel de gândire. Până la urmă e și o alegere! Doar pentru că nu ai succes în viata amoroasă nu înseamnă că trebuie să fi pedofil.
La spital ești tratat sau poate ți se recomandă tratament acasă.
M-aș bucura să știu că nu mai gândești așa.

| SirenicaCuMomite a răspuns:

1.Nu are nimeni pretenția să-ți schimbi tu preferințele sexuale pentru că toată lumea e conştientă că eşti bolnav şi nu se poate asta.Şi nici nu şi-ar dori cineva să-ți buşeşti căpățâna de asfalt doar pentru că ai tu anumite gânduri acolo în ea, dar le păstrezi pentru tine.Doar că tu nu faci asta, ba din contră, nu ratezi nicio ocazie să le împărtăseşti cu alții pe aici într-un mod ostentativ, să susții că e normal ceea ce simți tu atunci când vezi un copil aşa cum faci şi acum, să bagi în aceeaşi oală homosexualii şi pedofilii, să spui că pedofilia cică e o orientare sexuală ca toate celelalte, să zici că e ok să faci sex cu copii dacă "vor" ei.
Nu trebuie să te simți vinovat că eşti atras de copii.Ar trebui în schimb să te simți vinovat că faci lucrurile pe care ți le-am zis mai sus.
2.Vai,repede ți-ai mai găsit de ce să te legi.Nu,faptul că se întâmplă ca nişte fetițe să sufere din cauza unor mucoşi de vârsta lor nu reprezintă un motiv pentru care să lăsăm pedofilii să-şi facă de cap sau să le minimalizăm faptele.Şi nici nu se compară impactul pe care îl are ceea ce îi face un plod de aceeaşi vârstă cu ele cu cel pe care îl face un om adult care e capabil de mai multe lucruri.
"nu stiu eu daca as fi parinte as fi mai paranoic in legatura cu colegii fetei sa nu ajunga sa umble cu drogati sau alte specimene."
Aha.Vezi că te cam dă boala de gol.Asta pare că e ceea ce ai vrea tu să facă acum părinții ca să ai tu ocazia să acționezi mai uşor.
"Nu, sau nu daca ar veni un personaj din familia mea si ar spune ca are fantezii sexuale cu copilul meu. Prima data as fi sceptic dar daca se presupune ca-l cunosc l-as intelege. Chiar daca nu as fi de acord sa-i faca ceva."
Dacă ai fi un om normal la cap şi ai avea un copil îți spun eu că dacă ai afla că cineva de la tine din familie simte astfel de lucruri pentru copii, l-ai călca în picioare direct, te-ai înfige în gâtul lui în secunda doi, nici n-ai mai sta la discuții şi asta fără să îi fi făcut ceva copilului sau să schițeze şi cel mai mic gest care să îl dea de gol. Când e vorba de copilul tău faci orice ca să îl ştii în siguranță.Nu ai putea accepta niciun potențial pericol în preajma lui.
"Nu e ca si cum ar veni la copilul meu un personaj betiv cu ochii umflati si putind a spirt sa se de a la copilul meu nefiind clar un pedofil"
Sigur că este un pedofil.De ce n-ar fi din moment ce s-a dat la copilul tău, s-a arătat atras de el? Doar pentru că e mort de beat? Nu, băutura nu te face pedofil.Un pedofil e pedofil şi treaz şi beat.
"Doar un pedofil, iubeste copii sau nu sti cumva definitia exacta?"
Mă amuzi şi scârbeşti în acelaşi timp.Nu,un pedofil nu iubeşte copiii.Aici nu se traduce mot-a-mot.Un pedofil este o persoană care se simte atrasă de copii.Atracție sexuală şi iubire nu sunt totuna.
4. Ştie toată lumea că nu ai. sad
Doar eşti foarte generos la detalii, mai ales cu cele mai picante.Aşa că nu mai fi atât de mirat când îți spune cineva aşa ceva.
Dar bine, faptul că nu ai succes la femei nu te face să te orientezi către fetițe, să te simți atras de ele.Tu ai fi fost atras oricum doar că acest insucces al tău pe plan sentimental cred că te şi face să te minți singur că eşti normal, că lucrurile pe care (vrei să) le faci sunt cât se poate de normale şi că nu ar trebui să fii condamnat pentru ele.
"Si la cine crezi tu ca ar trebui sa cer ajutor? Majoritatea psihologilor nu sunt pregatiti / nu au studiat asemenea inclinatii sexuale."
De unde ştii tu? Nici măcar nu ai fost la unul.
"Si stai lin ca m-am documentat pe tema asta si am ajuns la concluzia ca sunt absolut normal din toate punctele de vedere."
Da? Serios? Nici nu vreau să ştiu pe ce site de dubioşi ai putut tu să citeşti aşa ceva, dar pedofilia nu este şi nu va fi niciodată considerată normală.
Sau poate cine ştie ce ai citit şi ai înțeles exact pe dos.Ca de obicei. rolling on the floor
"Acum ca fac unele glumite care anumite personaje de pe aici nu le prea accepta. Asta e."
Uite un alt lucru pe care nu îl înțelegi şi anume că pe lumea asta există anumite subiecte despre care nu se fac sau, mai bine zis, nu ar trebui să se facă glume indiferent de situație.Pedofilia şi violul ar fi două dintre ele. Sper că ai înțeles măcar puțin, deşi cred că iar sper degeaba.

| SirenicaCuMomite a răspuns (pentru Cheo0S):

Vai,auzi la el,"fetițe cu păr lung".
Şi nu, nu mă dau în vânt după pletoşi, dar şi ăia ar fi oricând o variantă mai bună decât tine. sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Majoritatea de pe TPU sunt copii care au bagat speiș.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu poti stii concret!

Unii sunt țăcăniți si in online... si in offline!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Desigur, dar majoritatea celor care se manifesta agresiv in online sunt relativ calmi offline.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Asta... nu se poate stii / determina cu certitudine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Https://youtu.be/sb8yPEoXNuw

https://youtu.be/B1ULX-8DwiA

Ma intreb, dupa Asta - oare cati dintre cei de Aici laughing, " dubioşii ", cum imi place mie sa le spun happy - au buncare in pamant, sau pivnite/ beciuri ascunse de ochii lumii? Cati, oare fac reviews la " ustensile " pe care le-au folosit pe propria piele?
Bine, Nu pe propia piele? laughing ( scuze, umor negru in program laughing happy ).

| Fatamuntilor a răspuns:

Am vazut mai de mult postarea ta.Din diferite motive aman sa raspund
Imi trebuie un lighean de floricele ca sa citesc tot...
Pai cel mai ciudat pentru mine; anonimull.I-am zis ca e frustat caa pus pre mult patos intr-o postare.Si m-a pus pe lista de ignorati! Din cand in cand isi actuaiza si publica lista de useri ignorati, ajunsese la vreo 200. l-am urmarit pana a fost averizat. Apoi si-a facut alt cont (stii tu care) si a tranferat lista pe noul cont.i nceput sa dediteze prostii, eu il dadeam de gol,, el stergea sau edita.Si asta il enerva.
la un moment dat a spus ca din vina mea ignora alte persoane ca nu o poate face cu mine ca deja ma ignorase.
'''''''
In urma cu 5-6 ani poate chiar mai devreme era una Conqi sau ceva de genul care isi facea mereu conturi si mereu erau suspendate, ajunsese la veo 10
.
Cea mai ciudata intrebare pe care am citit-o a fost pus-a de un tip, dca isi poate pune prezervativul de acasa pentru o partida de amor in alta parte.

| Iepuroi a răspuns:

Avand in vedere ca esti prieteni cu cativa laughing ce sa zic nu ar mai avea farmecul fara ei, cand bagi in motorul de cautare TPU si apar " intrebari dubioase " sau " sunt insarcinata daca x " atunci ai la ce sa razi big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

Pregateste ligheanul cu floricele! :)
( sau alege varianta scurta, citeste DOAR RASPUNSURILE MELE SI ALE "utilizatorului Problema"!

Asta, doar ca sa vezi pana la urma DOVEZI(LE) -(unele, dintre ele!) DE CARE TI-AM VORBIT!

Anonimull e un MISOGIN, INCAPABIL DE A-SI FACE O RELATIE IN MEDIUL OFFLINE!
De aici, FRUSTRARILE LUI!
In plus, daca intr-adevar Anonimull are " mai multe personalitati" - cum am afirmat Aici!
https://www.tpu.ro/totul-despre-tpu/a-venit-timpul-pentru-userul-anului/

...atunci, e CLAR ca lumina zilei! ca tipul ne raspunde de pe o alta Planeta! Fiecare cu planeta lui! : )) ( in cazul lui, cred sincer ca e grav!, cred ca e vorba de scrizofrenie! ).

Cine stie ce rahatel a apelat la capul lui cand a pus intrebarea!

Ar trebui ca accesarea site-ului sa fie posibila doar cu un act cu mentiunea APT de la Psihiatrie! Sa vezi atunci cati AR DISPAREA!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

Inca ceva: si Ted Bundy avea " comportamentul lui specific"! Aparte, de ceea ce poate fi considerat NORMAL!
DAR, SPRE DEOSEBIRE laughing DE Anonimull, ( laughing ), Ted era Inteligent, Frumos & şarmant!
Deci... laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Iepuroi):

" Avand in vedere ca esti prieteni cu cativa laughing "

La care dintre ei te referi?! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Iepuroi):

Si DA! laughing Ai dreptate!, site-ul TPU nu ar mai avea acelasi farmec, fara ei! happy

laughing

| Iepuroi a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu cineva care ți-a pus vorba buna la God happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am pe cineva în minte. Și nu a fost în privat, a fost fix aici. Persoana a venit și a plecat. Când era mă enerva, când a dispărut de-o dată o doresc laughing)) deci cred că mai ciudata sunt eu, pufulete. laughing))

| Iepuroi a răspuns:

Ce trist e site-ul daca crying sunt in top 60 ( cu aproximatie ) pe luna decembrie daca am dat doar vreo 80 de mesaje in ultimele zile ale lunii rolling on the floor)

| Iepuroi a răspuns (pentru anonim_4396):

Și nici jumătate din popularitatea recenta ( relativ vb ) ))))

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Iepuroi):

Dumnezeul lor poate nu-i si Dumnezeul meu!
Deci puna vorba buna PENTRU EI LA 'GOD'!

PENTRU MINE, PUN EU PERSONAL! DACA E NEVOIE! SAU CEI CARE MA CUNOSC - PERSONAL!

Si unii dintre voi aveti nevoie atat de Dumnezeu, cat si de Pshihiatrie! Numai IMPREUNA, COMBINATE SE POT INTAMPLA MINUNI!
Amin!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dragoste cu năbădăi! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Iepuroi):

Mesaje private?! Sau DOAR RASPUNSURI?!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Iepuroi):

La ce popularitate te referi? La cea pe care o are Anonimull, de exemplu?!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Apropos, Rosita m-a blocat din nou!