| anonim_4396 a întrebat:

Ați observat câți ciudați există pe acest site?
De fiecare dată cînd revin cu un nou cont (am avut mai multe de-a lungul timpului, o veterană aș putea spune : ) doar că am luat adesea pauze lungi in care fie îmi ștergeam contul fie nu intram ) observ... tot mai mulți ciudați.
Ce sa întâmplat?
Voi ați dat de ei / peste ei?
În privat PM, în special?
Care a fost cea mai ciudată interacțiune cu un ciudat? laughing Cum ați reacționat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. Și ciudați și cel mai probabil și cu probleme psihice unii dintre ei.

Am dat de un specimen de genul. E genul de individ fără viață socială care repetă aceleași chestii pe aici, scrie eseuri de pagini în care repetă la nesfârșit aceleași aberații, majoritatea eronate și fără să le fi experimentat el pe propria piele în viața reală.

Cum am reacționat? Mă amuza de fiecare dată când îi citeam vreun răspuns aberant, rupt de realitate. laughing

128 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Numele? happy
Sunt curioasa happy, în plus e posibil cred să ghicesc numele utilizatorului - incepe cumva cu R?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cam pe aproape. Sunt amici, văd că se înțeleg de minune.
R. afirmă despre femei că sunt materialiste și egoiste, deoarece, după spusele lui, toate l-au refuzat. laughing
M. afirmă că absolut toate femeile vor bărbați Alpha, cu figură fioroasă, asta deoarece, tot după spusele lui, femeile l-au refuzat pentru că are figură feminină și că nu e în stare să facă amor.

| Yparisa a răspuns (pentru anonim_4396):

Se refera la Mosotti.

| Together a răspuns:

Eu nu observ asa multi ciudati, poate nu ii judec in acelasi fel. Sau poate sunt eu sunt unul dintre ei, depinde cum ii incadrezi acolo.

| Yparisa a răspuns:

Da. Eu sunt in trecere doar si deja m-au socat vreo 5 useri foarte ciudate mentalitati sa nu mai zic de pedofili. E infricosator ca unii au drept de vot sau ies din casa. Eu dau block usor. Nu stau sa pierd vremea

| Cheo0S a răspuns:

Nu mai tin minte.
Si in viata reala exista acesti "ciudati" numai ca aici oamenii isi exprima opiniile liber si ii doare in basca daca sunt judecati de altii.
In rest ma abtin.

| Cheo0S a răspuns (pentru Together):

Clar esti unul dintre ei.
Pe cine il cheama Hornea?

| mentholinks a răspuns:

N-am observat. Aici toti vor sa para ce nu sunt si adopta diferite roluri. E plin de falsitate si chiciuri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Unii nici măcar nu intră în categoria ' ciudați ' ci direct în cea de extratereștri.
Sau au evadat de la ospiciu, adică se renova gardul de la spitalul de nebuni și, din neatenția zilierilor ( nu-i plătit Dorel să întoarcă nebunii înapoi laughing, multi au trecut frontiera și au scăpat fugind prin gard laughing
Parcă ți-e și milă să le spui unora să se întoarcă laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Yparisa):

Observasem și eu că e nițel misogin dar credem că e băiat de treabă.
În fine, nu știam ce probleme are

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Together):

Ce înseamnă un ciudat :
-ura față de sexul opus din cauza unor frustrări personale, convingeri & experiențe ratate happy
- misogism
- componente deviante : a. Sexuale :
Pedofilie
Zoofilie
Necrofilie
Incest
Etc

b. Exprimarea unor opinii care pot fi considerate morbide sau obscene
c. Exprimare in mod constant și continuu prin vulgarități
etc
Doar câteva criterii de a acorda cuiva noțiunea de ' ciudat ' aka dus cu pluta

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Yparisa):

Din păcate mulți nebuni trec gardul spitalelor de psihiatrie

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Cheo0S):

În cazul tău și eu mă abțin

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru mentholinks):

Adevărat!
Dar treabă cu ciudații e mult mai amplă...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Uneori ' ciudat ' echivalează cu psihopat sau ne (bun)

| mentholinks a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu chiar, fiindca asa e in ziua de azi. Fiecare cauta sa iasa in evidenta prin ciudatenii. Si intrebarea ta e ciudata intr-un fel daca stau sa ma gandesc mai bine.

| Together a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ma pot pronunta in privinta mesajelor private, dar din ce ai mentionat aici am observat doar o frustrare cu sexul opus, din partea unor membri de ambele sexe.

Opinii care pot fi considerate... asta reduce parerea la cel mai usor afectat observator. Sunt oameni care considera foarte multe idei obscene si altii care le pot discuta liberi.

Mai e un aspect, sub anonimat oamenii pot exprima pareri pe care nu le-ar spune cand sunt consecinte. Nu cred ca in realitate sunt asa ciudati cum se dau pe aici.

| RAY a răspuns:

R. afirmă despre femei că sunt materialiste și egoiste, deoarece, după spusele lui, toate l-au refuzat.
Nu e adevarat, din contra am spus chiar ieri ca frusrati care nu atrag sexul opus spun ca alea sunt materialiste, deci numai mintiti, am afirmat si ca doar pe bani pai avea o fata frumoasa daca esti urat, numai mintiti https://www.tpu.ro/......intalniri/

M. afirmă că absolut toate femeile vor bărbați Alpha, cu figură fioroasă, asta deoarece, tot după spusele lui, femeile l-au refuzat pentru că are figură feminină și că nu e în stare să facă amor.

sunt absolut de acord, chiar si tu rozzen ai spus ca preferi un barbat frumos, ti am si demonstrat cand ai afirmat asta

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ura față de sexul opus din cauza unor frustrări personale, convingeri & experiențe ratate happy
de astea avem parte cu toti
misogism =deja ai scris ce e misogisnul
Comportamentul sexual deviant este uneori numit hipersexualitate, nimfomanie sau erotomania. Altii il numesc dependenta de sex comparand starea de bine pe care o ofera activitatea sexuala cu cea oferita de alcool, droguri sau dependenta de jocuri de noroc. Dar comportamentul sexual deviant este considerat o problema de control a impulsului o dereglare in urma careia nu se poate rezista tentatiei de a face ceva care dauneaza persoanei in cauza sau altor persoane. Comportamentul sexual deviant, este un comportament normal, care creeaza placere si care e dus la extrem.
Nu are asa mare imporatanta cum este numit, insa comportamentul sexual deviant este o problema reala care interfera cu viata de zi cu zi si care chiar poate pune in pericol sanatatea. Dar cu tratament si cu programe de auto stapanire, se poate invata cum se gestioneaza comportamentul sexual deviant si cum sa se dezvolte o viata sexuala mai sanatoasa.
Pedofilie
Zoofilie
Necrofilie
Incest
Etc
toate se regasesc in biblie
b. Exprimarea unor opinii care pot fi considerate morbide sau obscene
e libertatea de exprimare
c. Exprimare in mod constant și continuu prin vulgarități
etc
e limbajul zilnic a majoritati
Doar câteva criterii de a acorda cuiva noțiunea de ' ciudat ' aka dus cu pluta
deci tu esti perfecta, noi ciudati

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Uneori ' ciudat ' echivalează cu psihopat sau ne (bun)
rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor deci ciudati care au creat tehnologia erau pshiopati

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ciudati? Neaaaah. Ma simt ca acasa aici! P.S. Unii zic despre mine ca as fi ciudat. De fapt ei sunt aia. tongue
P.S. 2 Lasati site-ul asta, sa vedeti ce de-a ciudati sunt printre noi, de toate virstele. Fiind eu insumi la o varsta mijlocie (deh, la 42 te poti simti inca tinar, dar societatea deja te cam eticheteaza ca mosneag din ce in ce mai mult), ma uit in jur si ma gindesc cum mama naibii au ajuns unii la 50-60-70 de ani si efectiv sunt degeaba - de multe ori le lipsesc niste notiuni elementare de logica si bun-simt. Legat de ciudatii astia mai tinerei, well, am auzit una-alta, dar ce sa ii faci. Online fiecare tacanit isi poate face de cap. Mai bine sa se ia de tine aici ciudatii decat pe o strada pustie in miez de noapte... bine, nici ziua daca s-ar lua de tine nu prea te-ar ajuta lumea, dar am adaugat noaptea si strada pustie ca elemente clasice in scenariul asta.

| Mosotti a răspuns:

Eu am dat de trei useri ciudati, dar al treilea am uitat cum se numea:

1 - Wizzard parca, care insulta fara motiv public, nu ii zicea cineva ceva urat si el insulta.
2 - TheBloodyHound care ma insulta repetat, la inceput a vb okey pe tema avorturi, eu eram pro avort, el contra.
A inceput sa ma insulte.

Cum am reactionat? Dat mail la admin si raportat, problema rezolvata cel putin cu Bloody.
Ce mi se parea f ciudat era ca desi adminul l-a avertizat de n ori, el tot ma insulta aiurea, pana i s-a sters contul.
Cu wizzard nu stiu ce s-a facut.

Al treilea care nu stiu cum se numea, deschisese o intrebare "Sa ma culc sau sa nu ma culc?", ceva de genul
Ce intrebare e asta?!

Si mai era un user care facea misto pe aici, multi au zis ca ar avea pile la admin cum ca nu s-au luat masuri, desi s-a tot raportat. Si ala se poarta aiurea cu multi fara motiv.
L-am raportat si eu pe mail.

| Mosotti a răspuns:

Pai de ce nu zici ca e vb de mine ca zic de barbati alfa, ca nu e problema. Te amuza aiurea, ca am zis adevaru.

Cu repetatul, de multe ori 5 initiatori care pun intrebari asemanatoare, nu stiu unii de altii.
Ptr fiecare din ei, este prima data cand zici, pentru el nu te repeti.
Ala nu stie ca ai mai scris asta. Ca daca stia nu mai deschidea intrebare, sau nu stie ce au scris si altii la cealalta intrebare a atuia care semana.

Ca tu te uiti la f multe intrebari logic ca ti se pare repetare, ca vezi ca de 5 ori am zis cam acelasi lucru. Ai dreptate dar pentru tine.

O sa zici ca am scris mult, pai cine are ce scrie are..cine n-are..nu vreau sa zic ce inseamna.
Nu ma face sa dau dovezi ca tu scrii mai mult ca mine, ca te faci de ras. Ai intrebari asa, si raspunsuri.
Te-am intrebat de 2-3-4 ori de ce zici de mine cand si tu faci la fel, nu mi-ai raspuns la asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Mai ieși omule afară din casă și trăiește-ți viața în real în mod practic, nu doar teoretic.

Nu e nevoie ca un om să scrie un eseu de pagină ca să spună ce are de zis, când poate reduce totul într-un enunț în care să spună doar esențialul.

Noi ceilalți avem și job-uri, familii de întreținut, nu stăm 24 din 24 ca alții pe forumuri, scriind bălării a câte două pagini. Noi avem și viață socială spre deosebire de alții care nu au fost in stare de nimic, nu au fost capabili să-și întemeieze o familie, să muncească, să-și ajute părinții, ci s-au retras în bula lor, între 4 pereții filosofând și visând la lumi ce nu există, frustrați fiind de propria existență.
Trist dar adevărat.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Si tu de ce scrii mai mult ca mine? Raspunde la asta. De ce nu zici esentialul intr-un rand?
Vrei sa atasez aici dovezi ca scrii o pagina intreaga?

Ia uite ca ai scris cat mine acum.

De ce vorbesti aici daca zici tu ca ai asa viata sociala?
Ca esti f activa aici se pare.

Ia hai sa atasez sa vada toata lumea. Ma fortezi. okey.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Esențialul: fă-ți o viață și lasă copilăriile astea.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Ia zi tu la lume aici, daca tu ai viata sociala de ce scrii mai multe ca mine :

Ia uitati oameni buni aici (nu e ceva personal, deci pot da privatul):

https://ibb.co/b759wWb
https://ibb.co/fSzvC1h

Si nu doar odata scria asa! Mi-a scris de mai multe ori, daca caut, gasesc ca am pastrat mesajele.
Pai nu ai draga job, familie de intretinut? Cum de ai timp sa scrii asa? De ce nu scrii scurt sa spui doar esentialul.

Tu de ce ai scris o pagina ca sa zici ce ai de zis?
Am mesaje de la tine si de la 2 noaptea, nu doarme un om cu fam si copii la ora aia?! La 1 noaptea, etc.
Nu e problema, dar nu zi de mine!

Ai pe dracu viata sociala, nici prieten n-ai, stiu f bine cine esti si ce usere ai avut (degeaba zici de dovezi ca nu tine, stiu bine cine ai fost).
Useru ala l-ai avut pana acu cateva zile, e acelasi subiect cu ce intrebari ai pus aici.

Hai sa te vad ce zici, zici de mine.
Ca acum vad toti.
Eu scriu ca am ce scrie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am vorbit eu cu o femeie de 29 de ani care e constipata

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Eu îți înțeleg frustrările pe care le proiectezi asupra altora, care sunt de fapt ale tale, dar să faci acuzații nefondate e de foarte prost gust.

"Ai pe dracu viata sociala, nici prieten n-ai, stiu f bine cine esti si ce usere ai avut (degeaba zici de dovezi ca nu tine, stiu bine cine ai fost).
Useru ala l-ai avut pana acu cateva zile, e acelasi subiect cu ce intrebari ai pus aici."

Aici glumești sau delirezi? laughing

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasa alea, tu zi de ce zici de mine ca scriu, cand tu faci la fel sau scrii chiar mai mult.
Ca de acolo a pornit treaba.
Si mai sunt aici care scriu mai mult, dar eu citesc, nu ma supara ca scrie, sa vad ce zice omul ala, si de multe ori zice okey ce zice, nu ma deranjeaza ca scrie mult daca are ce zice.
Chiar daca nu zice bine, dar nu e problema, ca de multe ori zice bine.

Altul (nici aici nu e nimic personal deci pot da):

https://ibb.co/tcdHY4N

Nu ai fost deloc ciudata, doar ca zici de altii cand si tu faci la fel, dar repet, nu am zis ca ai facut rau, dar tu zici de mine ca am facut rau ca scriu mai mult.