| maya_7683 a întrebat:

Ati simtit vreodata ca, in lupta cu viata, in alegarea zilnica, ati obosit? ca nu va mai regasiti in nimic din ceea ce faceti? ca nu mai stiti incotro sa o apucati si ca totul vi se pare lipsit de sens? Ce va motivat, sau ce va motiveaza in asemenea momente cind, parca sufletul va este prea greu iar voi prea obositi ca sa puteti continua?

Răspuns Câştigător
| Daiana_1737 a răspuns:

Da! Dar au fost ganduri de moment.Adica nu am luat niciodata in serios iar daca o singura data meditam prea mult pe aceasta tema imi venea imediat in minte credinta.Credinta mea in Dumnezeu, credinta parintilor mei si a surorii mele in faptele mele...Nu-i puteam dezamagi, nu ma puteam dezamagi pe mine. Mereu imi spuneam e un pacat sa tot spun " Gata! m-am saturat! nu mai rezist" deoarece atunci cand puterile mi se vor sfarsi Dumnezeu ma va lua, dar daca eu inca eram pe pamant insemna ca inca mai pot.Si toate treceau si stiiam sigur ca au sa vina momente si mai grele dar toate vor trece daca voi avea credinta in mine si faptele melehappy

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Am doar 16 ani... daca de pe acum obosesc ce fac mai departe? Imi pun strangul de gat?raised eyebrows
Nu exista problema care sa nu aiba solutie atata timp cat esti hotarat sa o rezolviwinking
Nimeni nu a zis ca viata e frumoasa. E o lupta continua.Cu tine.Cu cei care vor sa te doboare.Cu cei care te fac sa suferi.
Dar lupta in continuare
Privelistea vietii e superbawinking

| MidnightLady a răspuns:

Da, am simtit, si nu o data. Am avut mereu norocul sa fie o senzatie de scurta durata. Ce m-a motivat sa merg mai departe? Fara falsa modestie...increderea in fortele mele. Mereu am fost de parerea ca daca vreau ceva cu adevarat pot. Stiu ca pot trece peste orice greutate, si o sa trec chiar cu riscul de a capata pe parcurs un suflet "pustiu". Intotdeauna mi-a fost greu sa-i inteleg pe cei ce se dau batuti in fata destinului. Si pentru ca mie sau familiei mele sa ne fie bine, nu cred ca voi fi niciodata prea obosita.

| kukubau a răspuns:

Mereu, in absolut nimic, si niciodata n-am stiut ce sa fac cu viata mea iar ca factor motivant am meditat la motto-ul "zambeste, maine va fi mai rau laughing", dar viata este formata din etape fara de care nu am avea o destinatie. Fiecare etapa finalizata inseamna si un nou inceput, o noua abordare a vietii menite sa ajute la calirea/transformarea interioara a fiecaruia dintre noi, pentru ca in spatele fiecarei situatii aparent fara iesire, a unui sentiment coplesitor se afla ceva mult mai mult ce nu poate fi exprimat, doar simtit care ne constientizeaza :va fi mai bine.Nimic nu ne poate incatusa spiritul decat noi insine.

| LoryM22 a răspuns:

Pe mine ma motiveaza viitorul (o familie, o fetita pe care mi-o doresc dupa terminarea facultatii, si iubitul meu). trebuie sa te motiveze ceva ca s acontinui altfel misiunea ta pe Pamant s-a sfrasit, incearca sa te aduni si sa fi ambitioasa sigur ai ceva de oferit pe acest Pamant, bafta!

| kytyna a răspuns:

Azi am dat doar de intrebari de genul asta si nu inteleg de ce trebuie sa va stresati amintiti-va ca o viata aveti, eu nu imi aduc aminte de porcariliile ce mi s-au intamplat is multe dar dupa 1 zi le uit, viata merge inainte cu sau fara noi happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciodata o retragere n-a insemnat ca am abandonat lupta. Cel mult m-am odihnit.