| SfarcDeCrocobaur a întrebat:

Ati tinut vreodata postul cu apa? Daca da, pentru cate zile si cum ati reusit sa rezistati?

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

5 zile. Am rezistat pur și simplu.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Adică, apă, toată ziua? Pentru detoxifierea organismului?
La ce oare te referi? La post negru (dpv creștin) sau la înfometare, cu scopul de a slăbi?

| SfarcDeCrocobaur explică (pentru floresdemayo):

Da,doar apa.Pentru detoxifiere.

| floresdemayo a răspuns (pentru SfarcDeCrocobaur):

Nu știu cât de ușor e...Mai degrabă, e un chin, mai ales dacă nu ai "antrenament" (lucrurile se iau treptat, se fac in mod echilibrat).
Ca si la sport. Imaginează-ți că te înscrii direct la maraton, fără să ai antrenament.
O zi reziști, dar a doua...
Nu mai zic de restul. happy
Vorbeste întâi cu un medic.

| oglindasultanului a răspuns:

Ce post, am avut zile sa nu beau/mananc, dar alte motive. Fara picaturi de apa (orice lichide) omul nu rezista o saptamana.

| 1997onur a răspuns:

Postat de dulciuri never -_-

| Anonim67377882 a răspuns:

50-53 ore nu mai stiu exact. App 3 zile.
Dupa 48 de ore incepe sa dispara senzatia de foame deoarece corpul incepe sa arda lipide.
(Nu recomand sa incepi sa gagi in tine dupa ce incepi iar sa mananci) un iaurt maxim.

Sincer e o porcarie pentru detoxifiere. Mãnânca drecu sanatos si fa sport corpul se detoxifica singur. Spune cum rezisti in post si sa mergi la munca(daca mai ai nevoie si de efort fizic) + 1-2 ore de antrenamente pe zi + ce ai de facut prin casa.

Lasati drecu guruistii de pe net ca va baga numai prostii in cap.
Uita te te rog cum arata astia care baga postul cu apa, niste legume umane.