| Laurretta a întrebat:

Ati vazut ceea ce s-a intamplat in Joponia? credeti ca va veni sfarsitul lumi asa cum scrie in biblie ca cand se apropie vor fi multe cutremuri etc cum se intampla acum?

Răspuns Câştigător
| SophieLoVeKorea a răspuns:

Eu credeam in Sfarsitul Lumii dar nu mai cred datorita profesorului de religie care este foarte apropiat de noi si ne invata numai lucruri buna.Nu stiu ce cred altii dar eu cred ca acest profesor ne-a fost trimis special de Dumnezeu scolii noastre care era vai de mama ei si din sem. 2 toti s-au schimbat complet din cauza profesorului, iar el ne-a zis ca sf. lumii va veni numai atunci cand toata lumea v-a crede in asa ceva.In primul rand trebuie sa fim optimisti si sa spunem sa Dumnezeu ne protejeaza si nu v-a distruge lumea pe care a creeato cu atata dragoste.Proful de religie ne-a spus o vorba din biblie sau nu mai stiu de unde unde spunea Dumnezeu: Iubiti-va intre voi asa cum v-am iubit si eu.In fine eu ma consider norocoasa sa am un profesor asa de bun.(am uitat sa spun ca o colega care a citit biblia a spus ca cica Sf. Ioan a spus ca atunci cand v-a aparea oricunde in lumea un calaret care se v-a duce inspre cer atuncea el vesteste apocalipsa si daca iti aduci bine aminte asta s-a intamplat in Egipt).In fine eu nu vreau sa mai cred in Sf. Lumii pentru ca daca incep sa cred din nou sa fiu foarte foarte speriata si chiar nu e momentul acum sa imi incarc memoria pentru ca am examen de dat. Oricum sper ca te-am ajutat.winking

1 răspuns:
| acestaesteunnume a răspuns:

Nuhappy Eu nici nu cred asemenea porcarii! Nu te ingrijora pe aceste prostii...sunt vorbe in vant ca sa te sperie!;-)