| anonim_4396 a întrebat:

Ați visat vreodată că vi se clătește sau cade / vi se rupea vreun dinte? S-a schimbat ceva, în rău în viața voastră? Au visele relevanță?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. A visat maică-mea acum câțiva ani cum îi cădea un dinte. La câteva zile după, a murit bunica.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, am visat si atunci cand a fost un dinte din fata care a cazut, si m-a durut rau, am avut un deces in familie.
Mi-ar fi placut sa nu fie adevarat, dar mi s-a intamplat acest vis de 3 ori pana acum si de fiecare data am pierdut pe cineva drag din familie.
Cu alta ocazie am visat ca mi-a cazut un dinte din spate, fara durere... atunci am auzit ca ar fi murit o verisoara mai indepartata sau un prieten.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Da. 2. Nu. 3. Unele au.

| Drimmero a răspuns:

Am visat de atatea ori ca mi-am spart dintii, de multe ori din cauza visului ma speriam si aveam bruxism in realitate si ma trezeam din cauza sunetului dar din fericire nu mi-am ciobit dintii sau sa-i avariez. Nu au nicio relevanta visele, sunt doar niste imaginatii care apar random atunci cand dormim.

| mentholinks a răspuns:

Am visat si ca am ramas fara niciun dinte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu nu am avut așa vise.

| Together a răspuns:

Nu au nicio relevanta, nu prezic nimic, nu-ti influenteaza viata, doar daca nu te lasa sa dormi.

Vise placute!