| anonim_4396 a întrebat:

Ati vizionat vreodata un film in care se repeta totul si e mereu acelasi zi, poate exista anumite aspecte din viata noastra care sa se repeta la fel?

de exemplu, orice contact cu cineva duce in mod INEVITABIL LA DEZAMAGIRE?

6 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Filme nu, chiar nu am vazut. Da am experimentat, de exemplu cand ai un loc de munca mai aiurea si faci in fiecare zi acelasi lucru. Cat despre contactele cu alti oameni, sunt multi care se lovesc de asta probabil din cauza ca tot te muti de ici, colo de-a lungul vietii si e normal ca atunci se rup si contactele. Era vorba aia, ochii care nu se vad, se uita.

| RAY a răspuns (pentru mentholinks):

Crezi ca se poate sa fim prinsi intr o bucla temporara a timpului? am vazut pers care au disparut apoi au reaparut sau care au avut deja vu

| mentholinks a răspuns (pentru RAY):

Pai da era un indian care zicea ca el poate sa se teleporteze si chiar sa fie in mai multe locuri de-o data, era un clip pe Youtube, mersese la un pastor celebru sa-l boteze, zicea si de Satana, arata imagini de la casa lui din India. Bucla temporara a timpului nici macar nu pot sa-mi imaginez ce ar fi aia.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Am vazut un film in genul acela...

| Andrei0G a răspuns:

Nu fiecare contact duce la dezamăgire! Mai sunt și oameni în care te poți încrede! Doar că sunt foarte puțini! Și îi găsești foarte greu!
Posibil că multe persoane te-au „trădat" în toată viața ta. Dar ai încercat să le mai dai o șansă unora care meritau? Nu vreau să zic că mna, fiecare merită asta. Dar unii au făcut-o posibil că din imprudență și/sau ceva asemănător!
Stai calm RAY că și eu fusei trădat destul la viața mea.