| RAY a întrebat:

Ati vorbit vreodata cu cineva drag care era mort si voi in cimitir?

azi am trecut pe laa un cimitir acolo era o femeie care vorbea cu acel mort ca si cum daca ar fi in viata, e asa ceva normal sau e anormal?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Eu zic că rulează GTA 5 dar nu pe setări prea mari. Oricum e doar un laptop. Eu pe banii ăștia îmi upgradam PC-ul de îl făceam de 2 ori mai bun ca laptopul ăla(asta înainte că acum îl am deja făcut cum trebuie). Acum depinde și de tine dacă preferi să îl iei cu tine pe undeva, atunci e ok dar pentru a juca un GTA 5 pe full cam e nevoie de un laptop de gaming zic eu.
Ceva de genul la un preț asemănător eu zic că s-ar descurca cu GTA5:

http://www.cel.ro/......yYzMDcv-l/

23 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

E ceva normal, mai ales cu cineva decedat mai recent. Asta se poate face si fara sa fi in cimitir neaparat... O poti considera ca un fel de rugaciune daca vrei.

| T0T a răspuns:

Ce te doare pe tine la bască? Pentru mine e normal.

| RAY explică (pentru T0T):

Si eu spun ca e ceva normal, zi-mi o parere despre acest laptop?
http://altex.ro/......-2gb-linux

| T0T a răspuns (pentru RAY):

Pentru un laptop îi destul de bun dar prețul e pe măsură(nu e nici mai ieftin nici mai scump decât ceea ce oferă). Vrei să îl iei?

| RAY explică (pentru T0T):

Nu stiu ce sa mai fac, initial am vrut un Lenovo ideea pead 700 mi-a spus cineva ca e prost plus ca am citit multe despre el de rau plus ca de Lenovo am auzit numa chesti rele, bine gta 5 tot nu ar merge ca are 4gb ram bine nu e o avere 4gb dar mai trebuie upgradat are un hard jalnic 5400 deci isi dai seama la ce sume as ajunge

| RAY explică (pentru T0T):

Asus rog ala e bun de gaming?

| T0T a răspuns (pentru RAY):

E special pentru gaming și scrie la tip asta. Eu zic că e foarte bun, Ram are 1x8 gb și mai are un slot deci mai poți adăuga și să îl faci chiar și de 16 GB dacă mai iei o memorie de 8 gb ce nu cred că e așa scump. Placa video se descurcă foarte bine de asemenea, are memorie grafică 4 GB, eu zic că ajunge, dar clar e peste celălalt. E primul de gaming de care am dat și am văzut că e cam la același preț, poți să mai cauți.

| RAY explică (pentru T0T):

Dar 960 m e mai bun man

| T0T a răspuns (pentru RAY):

Din ce am observat ambele au nVidia GeForce GTX960M, adică au plăcile video din aceeași serie, doar că memoria grafică diferă.

| RAY explică (pentru T0T):

Nu e ips man

| T0T a răspuns (pentru RAY):

Și crezi că e diferență vizibilă? Dacă l-ai alege pe ăla doar pentru că are IPS ai face o greșeală din punctul meu de vedere, dar e treaba ta doar ți-am dat un sfat.

| RAY explică (pentru T0T):

Pai multi lauda ips si am vazut cu ochii mei se vede super

| T0T a răspuns (pentru RAY):

Frate LED și IPS nu prea pot fi comparabile căci de exemplu eu am IPS LED și cam așa e cel mai bine dar nu-s diferențe prea mari. Oricum e o întreagă filosofie și cu astea și vei vedea avantaje sau dezavantaje în toate tipurile. Principalul factor pentru a avea o imagine ok e rezoluția, după mai te iei după aspectele astea dar faci asta în caz că laptopurile au caracteristici apropiate ceea ce nu prea e cazul aici. Crezi că imaginea de pe celălalt laptop care de asemenea e full hd nu se vede ok? Sunt diferențe dar nu zic că așa mari încât să îți sară în ochi, poate doar dacă te uiți foarte atent.

| T0T a răspuns (pentru T0T):

Tu poți să îți iei ăla cu IPS și să ai să zicem o imagine un pic mai colorată(aproape imperceptibilă diferența) dar asta degeaba dacă îți va merge în frame-uri gta pe setări mai mari, adică oricum ți se va limita jocul la potențialul laptopului.

| T0T a răspuns (pentru T0T):

Dar faci ce vrei, pentru filme și jocuri cu setări mai modeste, da e ok alegerea, dar dacă vrei să joci ceva mai serios nu e deloc ok. Mai ales că vorbim de un laptop cu un ecran destul de mic, lacu mai pune atâta accent pe lucruri din astea. E alegerea ta, eu am dat doar un sfat.

| RAY explică (pentru T0T):

Te inteleg, sincer cel mai important e sa fie anti glare si sa aiba hard de 7200 rpm si sa ruleze gta 5

| T0T a răspuns (pentru RAY):

Tu mai poți căuta laptop-uri, eu ți-am dat prima variantă de laptop de gaming pe care am găsit-o la un preț asemănător. Baftă.

| T0T a răspuns (pentru RAY):

Eu zic că rulează GTA 5 dar nu pe setări prea mari. Oricum e doar un laptop. Eu pe banii ăștia îmi upgradam PC-ul de îl făceam de 2 ori mai bun ca laptopul ăla(asta înainte că acum îl am deja făcut cum trebuie). Acum depinde și de tine dacă preferi să îl iei cu tine pe undeva, atunci e ok dar pentru a juca un GTA 5 pe full cam e nevoie de un laptop de gaming zic eu.
Ceva de genul la un preț asemănător eu zic că s-ar descurca cu GTA5:

http://www.cel.ro/......yYzMDcv-l/

| Fatamuntilor a răspuns:

Mi se pare normal.Mai ales ca era vorba de cineva drag
Sunt persoane are vorbesc cu animale, plante sau chiar singure si sunt normale.

| RAY explică (pentru Fatamuntilor):

Tu ai suferit vreodata?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru RAY):

Normal!
Putini oameni nu sufera!

| RAY explică (pentru Fatamuntilor):

Din iubire ai suferit?

Răspuns utilizator avertizat
| ℛąin a răspuns:

Da. Mi se pare normal, ți-e dor și uneori simți nevoia să te descarci.