| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca ne așteaptă o criza economică, o sa fie oare mai rau ca in 2008?
Vom avea salarii mai mici?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Clar, criza a inceput deja si se va agrava cu fiecare zibin care economia sta

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ne așteaptă ci vine de-a dreptul, o să fie mult mai rău, dar se vor lua măsuri. După ce va fi rău, va fi bine din nou.

| oglindasultanului a răspuns:

Unele tari se vor imbogati, altele vor saraci, doar accelereaza.

| Nume6 a răspuns:

Mai rău decât 15 milioane pe lună nu se poate...Să fi sigur(ă) că salariile parlamentarilor și pensiile lor speciale nu o să scadă nici dacă vine sfârșitul lumii crying

| Justme32 a răspuns:

Nu cred, sunt sigur, totuși Trump injectează bani și ar putea să scape dar în Europa va fi prăpăd

| InvatamProgramare a răspuns (pentru Justme32):

Si UE va printa 750 miliarde de Euro nu doar SUA 2500 mild dolari. happy

| InvatamProgramare a răspuns:

1. Depinde de cat de mult vor tine aceste restrictii si de cate firme vor rezista acestei perioade. Pentru ca daca multe firme vor falimenta vor disparea multe joburi si cand sunt someri multi scad salariile.
2. Masuri s-au luat SUA va printa 2500 de miliarde de dolari, UE va printa si ea 750 de miliarde de Euro.
E devreme sa ne pronuntam dar cu siguranta majoritatii oamenilor le va fi mai rau decat pana acum.