| Regedesubmunte a întrebat:

Ați vrea ca România să devină din nou Monarhie (Regat)?
De fapt și de drept aceastănformă trebuia reintrodusă după 1989!

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ma-nnebuni! Dar de ce trebuia monarhie? Ai vreo casa care nu ti-au dat-o astia cu democratia?

| Drimmero a răspuns:

Democratie nu poate sa fie in tara asta? Fara monarhii si alte dicataturi cu conotatii comuniste, democratie vrea orice roman sa fie la el in tara!

| Regedesubmunte explică (pentru Drimmero):

Tu ști ce înseamnă Monarhie?

| Drimmero a răspuns (pentru Regedesubmunte):

Tu stii sa tastezi corect? Evident ca stiu cu ce se mananca monarhia si istoria,, intrebarea nu-si are rostul atata timp cat tara dupa revolutie a revenit la democratie, o democratie cam apropiata de stravechiul comunism

| Regedesubmunte explică (pentru Drimmero):

Tu ști ce era țara înainte de Comunism și cum a câștigat puterea acesta?

| Drimmero a răspuns (pentru Regedesubmunte):

Intrebari mai evidente nu ai? Astea sunt chestii elementare de le faci in liceu...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Monarhia constitutionala este democratie. Anglia, Spania sunt monarhii, si de asemenea sunt state democrate.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu asta, dar nu observi ca incet-incet ne apropiem cu pasi 'inapoi' spre comunism?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Mai sunt inca unii care au fantezii cu regi si printese. Sobolani paraziti.

| Mara1997 a răspuns:

Nici vorbă!