| Cristina12387 a întrebat:

Ati vrea sau nu sa aveti copii? De ce?

14 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu pentru ca nu sunt facut sa fiu barbat de casa, imi place sa fiu haiduc si burlac pe viata

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Aș mai vrea, dar nu mai pot. În copii te încarnezi.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, vreau.
Ca sa nu las statului mostenirile, si ca sa le impun urmasilor implinirea frustrarilor mele, ca oricine rolling on the floor
Am inceput sa imi doresc copii dupa ce am realizat ca intretin si educ peste 20 de pisici care nu sunt ale mele. Cu puii de om mi-ar fi mult mai usor.

| Lukasssz a răspuns:

Nu vreau sa am copii,motivul e literalmente unul simplu. Vreau sa imi traiesc viata,fara responsabilitati, partenera care da viata copilului in timp nu iti mai da multa atentie, se mai rareste sexul, la un moment dat nu it mai da atentie deloc, se poarte de parca ar fi intr-o relatie cu copilul, nu cu tine, ca sa nu mai spun ca unele devin obeze dupa nastere, nu se mai aranjeaza, ce mai se neglijeaza.Btw ...ai vazut tu cuplu de 30-40 de ani cu copii care sa se mai bucure de viata si sa fie fericiti? )

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu, nu as dori sa am. Nu as avea timpul necesar sa aloc unui copil pe cât mi-as dori eu.

| wildthing a răspuns:

Nu vreau sa am copii.
Lumea asta e mult prea mizerabila ca sa merite privilegiul de a avea copiii mei prezenti in ea.
Contribuind prin sperma mea la aducerea pe lume a unei fiinte umane, ar fi un act de cruzime...iar eu refuz sa fac asta. Nu sunt un om crud!winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru wildthing):

Corect, nu esti crud. Esti doar un om exagerat de slab si ingrat.
Traiesti mai bine decat au trait toti oamenii care au trait inaintea ta. N-ai niciun motiv sa te plangi.

| wildthing a răspuns (pentru anonim_4396):

"Două lucruri sunt infinite, universul și prostia umană, însă nu sunt sigur despre primul." (Albert Einstein)

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea sa adopt un copil. Si sa concep un altul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Sunt fire independentă, nu-mi place să fiu "legată" de nimic.

Răspuns utilizator avertizat
| GabbyGabriella64 a răspuns:

Da pentru ca imi plac dar nu stiu daca o sa ii am vreodata crying(