| Johndoe2023 a întrebat:

Avand in vedere ca resurse alimentare si loc de trait sunt pentru fiecare individ din lume, ce ar trebui schimbat in societate, in conceptie si in actiuni in ziua de azi? cum ar trebui sa evoluam si ce anume ar trebui sa facem sa traim fiecare din noi decent si fara grija zilei de maine sau a sigurantei unei case?

proviziile de hrana in lume in acest moment sunt suficiente pentru a hrani inca 3 miliarede de oameni in afara de populatia globala pana in anul 2050, dar cu toate astea in fiecare an mor aproximativ 7.500.000 oameni din cauza infometarii, din care 1.5 milioane sunt copii

toată populaţia globului încape pe mai puţin de un sfert de continent. Şi e vorba de America de Nord, un continent nu foarte mare, si cu toate astea peste 400 milioane oameni nu au un adapost.

dezvoltati.

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

In primul rand petrolul ar trebui desfiintat si sa se produca medii de transport electrice sau cu biocombustibili, 2 - sa ne bagam p... in guvernele astea si daca ar fi egalitate intre toti ar fi mai bine si 3 - resursele naturale se cam termina nu avem incotro tot trebuie sa murim dintr-un motiv na.