| FrumusicaSufletista a întrebat:

Aveți un idol,o vedetă,o persoană cunoscută, o prietena cu care ati dori foarte mult să semănați? Și de ce?

21 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

No, fk off.
I am the best

| FrumusicaSufletista explică (pentru whatevernvm):

Îmi place atitudinea ta de învingătoare happy

| AFR81 a răspuns:

Da, pot sa zic ca am chiar 4 idoli. Poti sa-i cauti pe google daca te intereseaza, banuiesc ca nu-i cunosti:
Roger Federer - cel mai mare jucator de tenis din istorie, probabil n-o sa-l intalnesc niciodata.
Judd Trump - printre cei mai talentati jucatori de Snooker, sper sa il intalnesc anul acesta in octombrie la Bucuresti.
Adrian Lewis - unul dintre cei mai talentati jucatori de Darts. Slabe sanse sa-l intalnesc vreodata.
Mariusz Fyrstenberg - "cel mai de treaba baiat", asa il caracterizez eu. Este unul dintre cei mai buni jucatori de tenis la proba de dublu. Am avut norocul sa il intalnesc si sa ma pozez cu el anul trecut la Bucuresti.

| FrumusicaSufletista explică (pentru AFR81):

Da,ai dreptate nu îi cunosc.Dar o să îi caut pe citiva căci și eu iubesc tenisul.

| Kanpeki a răspuns:

E foarte greu de ales. Am mai multi idoli.
Totusi, cred ca as vrea sa fiu ca si Kendrick Lamar pentru ca imi place modul lui de gandire si personalitatea lui.
Pe scurt, piesele lui sunt anti-illuminati si exprima idei "food for thought". Toate albumele lui sunt de nota 10 si niciodata nu va deveni un sellout.

| FrumusicaSufletista explică (pentru Kanpeki):

Cred ca ti-ai găsit un idol bun, după cele ce ai scris happy

| RAY a răspuns:

Imi place ombladon ca om cum percepe realitatea

| FrumusicaSufletista explică (pentru RAY):

Frumos happy

| RAY a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

Tu ce idol ai?

| FrumusicaSufletista explică (pentru RAY):

Eu nu am idol, adică las să se întîmpla totul de la sine, Dar și cînd ai idol tot e ok, căci ai cu cine te compara.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Se poate pune si un model?
Si nu. De ce sa imi fac viata dupa ei? Eu vreau viata mea. Vreau ca eu sa fiu un model. Vreau sa am propria poveste in viata de care sa fiu mandru. Si aici pot sa zic iar replica aia cum ca "te-ai nascut original, nu murii ca o copie" happy. Tu?

| FrumusicaSufletista explică (pentru DoarBogdan):

Nu,nu am idoli. Părerea mea este ca pentru a reuși în viață trebuie să fii ceva special căci mereu originalul se apreciază nu copia, de ce să fii copie cînd poți fi original?(Apropo nu am nimic împotriva celor ce au un idol)

| DoarBogdan a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

Noi doi avem acelasi raspuns mereu happy

| FrumusicaSufletista explică (pentru DoarBogdan):

:-) :-) :-)

| LoveSleep a răspuns:

Idolul meu e Crisi Borcea.
Sper ca într-o zi să-l depășesc la numărul de copii.

| Rakanishuu a răspuns:

Nu chiar. happy
Idolatrizarea, de exemplu, te poate impinge spre producerea complexelor, frustrarilor, comparandu-te cu persoana respectiva si uitand ca si tu esti special. happy Exemplul dat se aplica in cazul mintilor sensibile mai mult, dar oricine poate fi afectat, asa ca mai bine ocolim dorinta aceasta.

| FrumusicaSufletista explică (pentru Rakanishuu):

Bine spushappyDar oricum nu am nimic împotriva celor ce au idoli sau se compara cu cineva, toate lucrurile au părți pozitive si negative.

| Rakanishuu a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

Bineinteles! happy

| asdfgasd a răspuns:

Luptatorul Scott Adkins, numit in filmul preferat al meu de Undisputed III ca Yuri Boyka, imi place foarte mult cum se lupta, iar miscariile lui ma dau pe spate la propriu, a fost singura data cand m-am uitat de 10 ori la un singur film.