| anonim_4396 a întrebat:

Aveam de luat cateva medicamente de pe o reteta si am zis sa compar preturile de la mai multe farmacii. Intram in farmacie cu o mapa in mana si reteta, si cand venea randul meu intrebam ce pret are fiecare medicament (erau vreo patru).

Si am observat o reticienta in a-mi spune preturile, multi dintre ei erau deranjati, se vedea ca nu le convine. La Catena pur si simplu nu voia sa-mi zica la ce pret vind medicamentele respective, s-a ajuns la cearta.

Aveti idee de ce i-ar deranja? Medicamentele nu-s asezate in vitrina sa stii pretul, nu e normal sa intrebi inainte? Chiar nu stiu ce sa cred...

Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Le deranjeaza ca le pui sa caute ( sa faca efort degeaba) fără sa le faci vânzare laughing.
Oricum ele sunt datoare sa iti zică prețul produsului indiferent dacă îl cumperi sau nu.

| Together a răspuns (pentru Nirvanaaa):

Ar fi trebuit sa incerc si fara mapa, macar sa testez daca asta e problema, impresia lor ca nu voi cumpara. M-a luat prin surprindere.

Si eu consider ca a spune pretul produselor e in fisa postului dar iti spun, una din ele pur si simplu nu voia. S-a ajuns la discutii chiar urate pana a cedat.

4 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

De ce nu faci comparația pe net?
E mult mai simplu și nici nu te mai pui în postura de "ciudat" în fața altora.

| Together a răspuns (pentru Hammurabi):

Ai dreptate, daca pe net isi pun farmaciile pretul fiecarui medicament e o idee excelenta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zici că, căutai vreo comoara nu medicamente laughing
Sunt nesimțite și nefu...
Ba da, și eu de multe ori întreb sa nu îmi de-a atac de panica în buget și mă lămuresc farmacistele sunt politicoase, eu as fi reacționat badly daca o ardeau așa cu mine ignorantele alea. Ție îți iti trebuie ce îți trebuie dar ele au nevoie de pulicilina că la așa atitudine mi-ar fi lehamite sa mai calc pe acolo sa vad toate 'reticentele'