| chiftelutacrocanta a întrebat:

Aveti ganduri dubioase care va descurajeaza cand sperati ca ziua de maine va fi mai frumoasa?
Daca raspunsul este da, ce fel de ganduri dubioase va descurajeaza cand sperati ca ziua de maine va fi mai frumoasa?

Răspuns Câştigător
| Florentina9210 a răspuns:

Prefer sa nu imi fac fel si fel de impresii.
Ce-o vrea Dumnezeu, aia se intampla!

6 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Nu, nu am ganduri dubioase.

| Violleta2022 a răspuns:

Este indicat sa fii pozitiva ca sa nu ai ganduri dubioase!
Oamenii care au ganduri dubioase si descurajante ajung sa aiba depresii, sa se izoleze de lume, sa fie nagativisti, ceea ce este foarte rau atat pentru sanatatea ta mentala cat si fizica.
Sfatul meu este sa incerci sa schimbi fiecare gand rau care te macina, care te chinui cu unul pozitiv, cu unul in care vezi o lumina, o rezolvare buna, o situatie salvatoare si doar asa ti influentezi karma sa-ti schimbe gandurile si destinul.
Oamenii fericiti sunt oameni pozitivi, sunt oameni optimisti!
Fii ca ei, sau macar incearca si vei vedea ca viata ti se va parea mai frumoasa, oamenii mai buni, gandurile rele vor disparea din viata ta, totul va fi diferit, in sensul bun si frumos al lucrurilor!
Nu sper ca ziua de maine sa fie frumoasa, STIU ca va fi frumoasa! Pentru ca sunt o optimista si cred ca pot schimba totul in viata, daca sunt asa!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu esti sigur de viitor. La asta ma gandesc.

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Sincer nu stiu happy Nu stiu ce sa mai cred. Probabil da. De ce? Tu?

| millyca a răspuns:

Nu sunt foarte bun in a-mi evalua propriile ganduri, dar tind sa cred ca viitorul "in sine" poate fi mai dubios decat orice gand dubios, un fel de "viata bate filmul".