| SaveTheNature a întrebat:

Aveti o parere "naspa" despre Romania majoritatea. Totusi stiati ca din aprox 180 de tari romania se afla pe locul 58? deci pe 100 de tari stau mai prost ca noi la CALITATEA VIETII? iar intr-un top al fericirii stam mai bine decat state precum:FRANTA.UK,AUSTRALIA sau chiar SUA?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Omule, se stie ca Romania nu e ultima tara de pe pamant cu saracia maxima dar la nivel de fericire nu intrece tarile pe care le-ai mentionat mai sus. De ce? Pentru ca acolo omul are un salariu mai bun isi permite mai multe iar in Romania mor de ciuda unii cand vad ca cineva o duce mai bine si mai e lume care moare de foame, nu primeste salariul la timp, etc.

| sorinL1 a răspuns:

E o diferenta intre calitatea vietii si sistemul de sanatate sau educatie a unui stat.

Dintr-un ziar: "Romania ocupa locul 39 intr-un top al celor mai bune 100 de state din lume, fiind devansata de toate statele din Uniunea Europeana."

"Astfel, potrivit topului realizat de revista Newsweek, Romania se afla pe locul 49 in privinta educatiei, pe 50 in cazul sanatatii, pe 38 in cel al calitatii vietii."

| SaveTheNature explică:

Misogin mai documenteaza-te. si mai calatoreste.in tarile occidentale.sau in statele plinde de bani oamenii nu sunt asa de fericiti cum vezi tu la televizorhappy

| SaveTheNature explică:

@sorinL1 CALITATEA VIETII este un cumul de foarte multi factori. EDUCATIA si SANATATEA facand parte din ele.Deci daca la educatie si sanatate stam prost inseamna ca avem medii mai mare pe alte laturi...numarul zilelor cu soare, calitatea aerului etc.