| Flav a întrebat:

Aveti principii? Ce principii aveti?

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Principalul ar fi sa nu imi calc celelalte principiiwhistling

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Viata este o succesiune de lectii, care trebuie traite pentru a fi intelese.
Nimic nu-ti poate aduce pacea daca nu ti-o aduci singur.
Daca nu risti nimic, riscul este si mai mare.
Nimic maret nu a fost obtinut fara entuziasm.
Masura exacta a sanatatii mentale consta in dispozitia de a gasi ceva bun in toate.
Nu merge pe unde te duce drumul, mergi pe unde nu exista drum si lasa o urma.
Suntem ceea ce gandim. Tot ceea ce suntem ia nastere din gandurile noastre. Cu gandurile noastre construim lumea.
Succesul nu este rezultatul unei arderi spontane. Trebuie sa arzi cu adevarat pentru el.
Si nu in ultimul rand... "Regula de aur" lasata de Isus :"Tot ce voiti sa va faca voua oamenii, faceti-le si voi la fel! ceea ce este cel mai greu de indeplinit!

| Hombre a răspuns:

Ma injuri te injur. Cred ca ai inteles principiul.

| Luori a răspuns:

Dacă nu mă pot ajuta pe mine, macar să ii pot ajuta pe ceilalţi.
Şi voi face ceea ce vreau până în ultima clipă ( în sensul că nu îmi va dicta nimeni cum să îmi trăiesc viaţa )

NicolaeComan
| NicolaeComan a răspuns:

Normal că avem principii.
Unul din ele ar fi: Respectă-i pe cei din jur, indiferent de sex, religie, concepţii, aşa cum doreşti ca ei să te respecte.

| SimpleSergio a răspuns:

A mai fost adresata intrebarea asta si.au fost si raspunsuri de calitate happy de la batranii TPU.cauta pe la intrebarile anei.
Inca odata principiile mele sunt:
Daca nu eu, ...atunci cine?
daca nu acum...atunci cand?
secretul succesului este 99%transpiratie 1 % noroc.
Un om de succes are mii de esecuri pe cand un fraier are doar 2 3.
Poti fi dezamagit daca dai gres, dar vei fi blestemat daca nu incerci.
Esecul este numai oportunitatea de a incepe altceva, intr-un mod mai inteligent.
sa ai ceva ce n-ai mai avut, trebuie sa face ceva ce n-ai mai facut
...si multe altele happy