| Radaaa a întrebat:

Avizul de la posta se primește fix când ajunge coletul sau poate întârzia poștașul cu avizul câteva zile? Pot merge la posta fără aviz, doar cu buletinul?

11 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Il primesti cand isi aminteste postasul, asta in caz ca il vei primi, avizele se mai si pierd... Poti merge cu buletinul sa intrebi de pachet.

| Radaaa explică (pentru Dismally):

Dacă marți dimineața mi-a trimis cineva un colet, atunci mâine îl pot lua? Persoana respectiva asa mi-a zis, ca joi ajunge la București coletul.

| Dismally a răspuns (pentru Radaaa):

Poti incerca dar e mai probabil sa ajunga vineri - luni.

| Radaaa explică (pentru Dismally):

A mers la posta altcineva in locul meu și i-a dat coletul meulaughing) i-a aratat buletinul ei și aia a fost. Nu a trebuit sa mai merg și eu, ma Mir.

| Dismally a răspuns (pentru Radaaa):

In mod normal nu se da decat la destinatar, dar daca ii cunosti pe cei de la posta se mai fac si exceptii happy

| GouDidodino a răspuns:

Coletul nu va ajunge

| Radaaa explică (pentru GouDidodino):

Dar miju meu a ajuns la mata laughing Mancatear cainii

| Willis a răspuns:

Da poți merge cu buletinul să îl iei. Dacă este în oficiu ți-l dă.

| Fabianaa a răspuns:

Niciodată nu am mers cu aviz la posta. Poți merge cu buletinul liniștită.

| Radaaa explică (pentru Fabianaa):

Si Dacă marți dimineața mi-a trimis cineva un colet, atunci mâine îl pot lua? Persoana respectiva asa mi-a zis, ca joi ajunge la București coletul.

| Fabianaa a răspuns (pentru Radaaa):

Dacă ți-a dat awb poți verifica când coletul ajunge la posta.