| tHeAnGeLoFwOrLd a întrebat:

Am primit un aviz de la posta acum cateva zile dar l-am pierdut.Imi da coletul fara aviz?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi cu buletinul daca tu esti titularul coletului si ti-l vor da pe semnatura!

| anamariarot a răspuns:

Eu nu m-am dus niciodata cu avizul la posta si mereu am primit coletele. Trebuie sa te duci doar cu buletinul si banii, bineinteles laughing

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Sigur ca da. Te duci cu buletinul si ti-l da fara probleme.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Cu sau fara aviz, primesti coletul daca ai CI si tu esti destinatarul.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns (pentru sasa1sasa1sasa1):

Ai grija sa nu treaca 10 zile, pentru ca platesti taxa de magazinaj!