| anonim_4396 a întrebat:

Azi am fost sa-mi iau o camasa, si mai inainte mama imi tot reprosa ca,daca aveam si eu o prietena ma duceam cu ea sa-mi iau camasa, nu cu ea.Si sincer are dreptate,fie ca e ocupata sau obosita, vreau sa-mi cumpar cate ceva in loc sa ma duc daca aveam o prietena ma duceam cu ea ma duc cu mama.
Sincer cateodata stau si ma intreb ce dracu au in plus aia care au prietene si eu nu am.Ii vad pe cate unii arata mai ceva ca dracu si au frate langa ei top modele, dar sunt si cate unii care au langa ei fete zici ca sunt muma padurii.Chiar ieri mi s-a intamplat am iesit si eu prin oras,si vad pe unu cu o tipa langa el arata oribila tipa,grasa si el ca tras prin inel...O sa ziceti 'sunt ei insisi',ee eu cuvantul asta nu il pot intelege'ei insisi' oricat de mult as incerca,daca l-as despica in mii si mii de exemple.
Si poate e si vina mea ca pana la varsta asta sa nu am o prietena,mai mici ca mine au, si cateodata zic ba frate am eu un defect sau ce dracu.Chestia e ca nu prea am fost o fire asa mai amestecata in sensul sa fiu in grupuri cat mai multe unde e lume sa intru in contact asa sa am un grup mare de prieteni.Eu am prietenii din copilarie care ii stiu si atat, care s-au dovedit a nu mai fi 'prieteni' cum ii consideram eu.Nici in scoala cat eram nu prea mi-am facut prieteni, adica ii consideram niste colegi de clasa cu care petreceam 5-7 ore pe zi si nimic mai mult, dupa in afara scolii ii vedeam ca pe niste straini.Dar eu cred ca fiecare om are acolo undeva jumatatea lui fie ca vine mai devreme sau mai tarziu.

4 răspunsuri:
| CristiSeeker a răspuns:

Totul tine de incredere (de sine). E o lectie care mi-a luat si mie prea mult sa o invat. Nu tine de bani, aspect sau popularitate, tine de incredere. Dar nu te pot eu intrui in asa ceva, insa iti pot recomanda o lectura ajutatoare. Daca esti capabil sa citesti si sa intelegi ceva scris in limba engleza, downloadeaza de pe internet cartea intitulata "The Tao of Badass". Pare o chestie penibila de agatat fomiste, la inceput, dar e mai mult de atat. Sper ca te-am putut ajuta; iti urez bafta!

| anonim_4396 explică (pentru CristiSeeker):

Man sa fim realisti totusi, daca aplicam ceea ce scrie in carti asta ar insemna sa fim sclavii femeii.Sincer eu nu ma vad sa fac pe papitoiul ca sa o impresionez, nu sunt genul care face complimente, sau genul ala de baiat care sta cu mobilu in mana si scrie mesaje non stop.Si sa fim seriosi toate dupa bani sunt, poti sa fii tu Brad Pitt daca ai buzunarele goale nu se uita nici una la tine.In ziua de azi daca nu ai bani nu poti avea nici prieteni, asa cum sunt si cu femeile in ziua de azi.Nu mai e ca pe vremea parintilor nostrii.Chiar mi-ar placea ca aici la discutia asta sa participe si o fata, sa aflu si opinia ei.Sigur o sa zica ca 'vai noi nu umblam dupa bani', dar toate dupa bani umbla.

| anonim_4396 explică (pentru CristiSeeker):

Si chiar vineri ieseam dintr-un mall si vad un cuplu, deci pe bune unii dintre baieti cred ca sunt orbiti de dragostea asta, adica el arata bine si ea in **** zici ca era Oana Roman in ***, ce dracu o fi vazut frate la ea, dar e si invers ele top modele ei ca niste porci.Eu frate am o viata activa, ma duc la sala, mai alerg in parc, mananc sanatos si *** sunt paralel in chestia asta cu fetelelaughing.

| CristiSeeker a răspuns (pentru anonim_4396):

Inseamna ca n-ai inteles nimic. Am incercat sa te ajut, nu cred ca pot face mai mult. Nu cred ca vrei o schimbare, ci doar sa te plangi.