| Dan a întrebat:

Azi este Craciun, multi sunt tristi, alti sunt veseli, sigur lumea in care traim este asa cum o vedem si o traim.Incer sa intelg lumea in care traiesc, studiez in detaliu lumea in care traiesc si constat cu amaraciune o alta lume pe care mi-am dorit-o, mai buna, mai sensibila, mai curata.Va doresc un Craciun fericit alaturi de familie si prietenii vostri.Cum vi se pare lumea in care traiti?

Răspuns Câştigător
| zorialbi a răspuns:

Putem sa dam un exemplu bun celorlalti prin viata noastra, sa spunem o vorba buna, sa ajutam pe cei care au nevoie si asa sa ne facem datoria pe lumea asta, chiar daca lumea nu putem sa o schimbam...Numai bine!

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Vezi tu asta e diferenta dintre doi oamenii:pot privi exact acelasi lucru si pot vedea doua lucruri total distincte.Atat cei tristi cat si cei veseli au ceva in comun(sau ma rog ar trebui):primii ar trebui sa se gandeasca la acele momente minunate din viata lor, iar veselii sa se gandeasca la faptul ca sunt binecuvantati prin simplul fapt ca pot zambi.Altii nu stiu sa zambeasca, sa se bucure, sa fie pur si simplu fericiti.
Lumea e urata atunci cand visele faurite in nopti nedormite intra in contact cu relitatea si totul e ca un dus rece la -20 de grade.Atunci intervine depresia. Un mare om pe care o sa il admir cat timp voi mai sta prin zona a zis:"Poate ca lumea nu e asa cum vrei tu sa fie. Dar invat-o s-o iubesti asa cum e pentru ca lumea e alcatuita din fiinte vii, nu din obiecte"

mariana
| mariana a răspuns:

Craciun fericit, multa sanatate si noroc tuturor userilor TPU, precum si tie Dan. Lumea este asa cum o vedem si nu asa cum ne dorim insa cred ca, este important sa ne bucuram de ce avem si sa-i iubim pe cei din jurul nostru pentru ca, acest lucru, cu siguranta, il putem face.
Un An Nou cu sanatate si impliniri si sa nu uitam ca, lumea noastra poate fi mai buna, doar cu ajutorul nostru al tuturor.
Capul sus si curaj, trabuie sa avem speranta ca, viitorul nostru poate fi si "asa cum ni-l asternem".

| corina_4591 a răspuns:

Cu totii ne -am dori o alta lume dar din pacate posibilitatile mai ales la noi in tara sunt foarte mici de a avea tot de iti doreste, dar cu toate astea important e sa-ti traiesti viata pe care o ai asa cum ti-a dat-o Dumnezeu.Viata e viata si merita traita.Craciun fericit.

| StelutaDintreNori a răspuns:

Cam toti suntem asa. Toti am vrea o schimbare in lumea asta, dar doar o vrem, nu ne mai si implicam ca dorintele sa devina realitate. Suntem ca naufragiatii in mare, ne agatam unii de altii si ne urcam pe capul lor ca sa respiram nemaigandindu-ne ca ei s-ar putea sufoca sub apa. Ai auzit de 2012? big grinD unii zic ca s-ar putea sa fie niste schimbari majore, altii ca planeta ar fi in pericol, altii ca ar fi sfarsitul lumii. Doar o catastrofa ne mai poate deschide ochii! Craciun fericit happy