| VasileRapidistu13 a întrebat:

Băieții care fac bani din educație financiară voi aveți încredere din ei? Cum sa ii dau banul cuiva care mă învață cat sa pun de o parte? Dar cei ce predau cursuri de comunicare și toate drăciile astia cum iau banii?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

știi vorba aia: nu e prost cine cere ci ăla care...

| VasileRapidistu13 explică (pentru sierra1):

Tu ce părere ai? De băieții ăștia care predau educație financiară? Sau speakeri motivaționali? Eu zic că nu e prost cine cere ci ăla care...

| sierra1 a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Parcă exact asta spuneam și eu

3 răspunsuri:
| MihaiAndrei121 a răspuns:

Salut,
Iti pot da o lista intreaga de oameni care tin cursuri de educatie financiara si suni buni.
Stiinta banilor e cel mai cunoscut
dar mai sunt si
adrian asoltanie
https://formulabanilor.ro/
primul milion,
caruta cu bani
idei si bani
laurentiu mihai

Daca reusesti sa pui singur bani deoparte si mai important sa ii inmultesti, atunci nu ai nevoie. dar daca urmezi un curs cred ca poti sa strangi sume mai mari, gen 50000 euro in 10 ani, depinde si de venituri evident.
Pentru partea de economisire, stiu ca suna paradoxal, sa dai bani cuiva s te invete sa pui deoparte, dar e de fapt mai mult de motivatie, scop, psihologie. ca asa poti sa pui si singur deoparte, dar nu prea stii ce sa faci cu ei sa se inmuteasca. In timp ce daca chiar si daca ai salariul minim pe economie, intr-o anumita perioada de timp te invata cineva cum sa strangi si 100.000 de euro, parca alta motivatie ai sa economisesti.