| DrageanElena a întrebat:

Barbati au in sange infidelitatea....sunteti de acord? de ce?

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu sunt de acord. S-a demonstrat prin interviuri anonime luate pe loturi largi ca femeile au mai multe aventuri extramaritale decat barbatii.

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Nu as zice ca au infidelitatea in sange ci curiozitatea si tentatiawinking

| alexdop21 a răspuns:

Sa inteleg ca un mascul ti-a frant inima, si ca acum generalizezi totul, nu spun, ca eu unu am facut-o, dar doar pentru ca fata cu care stateam nu putea sa imi ofere sex, asa ca am fost nevoit sa ma descrc. Cat despre generalizare, si despre a ii baga pe toti intr-o oala, nu e ok, pentru ca pari o feminista, si contra tuturor barbatilor. Iar daca esti asta, de ce iti mai faci iubit si nu iti faci iubita, pentru ca asa femeile nu au instinctul asta de a insela, din cate zici tu

| alexdop21 a răspuns:

Elena vezi ca la tv au spus astia ca in 2012 o sa vina sfarsitul lumi, sa nu te bazezi prea tare pe asta. Nu tot ce e la tv e adevarat.

| adrianhasde a răspuns:

Or avea, dar si eu sunt barbat si nu mi-as insela niciodata persoana iubita fiindca in primul rand mi-as bate joc de mine si apoi de ea. In ziua de azi infidelitatea a ajuns la rang de virtute, pe oriunde mergi pe strada dai de asa zisi "barbati fideli" care discuta intre ei cu cine a mai facut sex noaptea trecuta, zici ca ar fi un fel de intrecere sportiva cine colectioneaza cele mai multe aventuri de-o noapte. Probabil ca si unele femei sunt de vina pentru actiunile barbatilor, deoarece ajung la diverse certuri si asa se destrama relatii, dar pacat de sentimentele sincere de iubire.

| lily09 a răspuns:

Pai nu as zice ca au in singe infidelitatea...ispita e prea mare...hahahahahaha...exact cum te uiti la o prajitura si tie pofta sa o mananci...asta daca esti pofticios... daca nu.atunci ramai fidel...hahahahaha...nu degeaba se spune '''ochii vad, inima cere,, constiinta nu si nu''''...asta pentru cine are constiinta...cine nu...inghite prajitura...hahahahahaha

| cîrne a răspuns:

Daca barbatii o au in sange, atunci femeile unde o au, caci doar e cel putin in aceeasi cantitate?

| Marica_2964 a răspuns:

Omul e infidel, din nastere! Sper sa nu deranjez, dar asta e parerea mea! Cu putine, foarte putine exceptii!

| DrageanElena explică:

"alexdo21"...nu am nimic cu barbati dar...am vazut un reportaj la tv si am vrut sa va stiu parerea.atat...

| DrageanElena explică:

Nu ma judecati dupa intrebari//// poate sunt doar o curiozitate....sau nu stiu si vreau sa aflu mai multe...

| canarita a răspuns:

Sa se asigure ca perpetueaza specia.ca animalele, masculii isi duc mai departe samanta, femelel au grija de pui si aleg masculii cei mai puternici.Ai vazut cum se bat masculii intre ei ca sa se imperecheze cu femela? Iar ea nu inervine, asteapta sa castige cel mai bun si pe acela il accepta...normal, cel care o vrea cu adevarat lupta pana la ultima... ce bine ar fi sa fie la fel si cu oamenii. Barbatii insala din curiozitate si din instinct cel mai mult. Gandeste-te la tine cand vezi un tip care iti place desi ai deja un iubit. E, barbatii sunt de 50 de ori mai excitati decat ar fi o femeie in acel moment...nu se gandesc prea mult, cauta satisfactia pe moment si atat. Altii insala ca sa se asigure ca sunt cei mai buni, au ceva complexe. Altii insala pentru ca actuala ii plictiseste sau nu mai sunt interesati. Oricum, barbatul in faza de indragostire nu insala, restul...depinde...

| stefytm a răspuns:

Eu nu sunt de acord! acest lucru as putea si eu sa-l zic de voi femeile...vezi si voi sunteti tentate de curiozitate sa vedeti cum e sa ti-o pui cu altul, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar cu cine crezi ca sunt infideli? ei intre ei? nu cu femei? si alea tot maritate? si stii de ce? pentru ca o femeie maritata niciodata nu il va stresa:ma iei de nevasta? laughing