| Alinutcelcurios a întrebat:

Ce părere aveți despre cei care fumează? Vi se pare RAU SAU COOL?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Extrem de RAU, fiindca cancerul de plamanii este numarul 1 in lume la mortalitate si apare numai din cauza fumatului de tigari sau de vape-uri cu chimicale.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mi se pare că put și că mă imput și pe mine. Trebuie sa fii praf daca doar prin fumat poți fi cool

| dullcat a răspuns:

Orice obicei care iti afecteaza sanatatea si polueaza aerul, pe care il imparti cu ceilalti, este rau.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Prefer betivii la orice ora. O fac pe banii lor, pe sanatatea lor astia cu fumatul, dar mai si PUT.

| ReddY25 a răspuns:

Ce e "cool" în autopoluare? Deci o părere proastă

| mont a răspuns:

Cool, persoane mai vesele, care știu sa se distreze in general. O problema este însă dacă fumeaza excesiv - aia nu mai e cool.

| 199onur7 a răspuns:

își distrug sănătate și își bat joc de sănătate și bani risipiți pe nimic. Da dacă ei au ales cu buna conștința si intenție asta este alegerea lor viața lor fac ce vor cu ia și-o trăiesc cu dorec ei.

| 199onur7 a răspuns:

Mie sincer îmi pare rău când vad copii atâta de tineri si fumează bea băutură alcool de tot felul de nebuni a mai apărut si nebunia asta cu vape ăsta care lea loat mințile cu tot felul de arome care îi fac să-și distrugă sănătate si mai mult imi pare cu Adevărat foarte rau că își pun sănătate in pericol din purs si simplu din nimic sper să-și dea generația asta frumosă inteligentă curajoasă seama ca nu-i bun de nimic acel vape si țigările si băutura

| VelicanEmilia a răspuns:

Nu-i deloc "cool" sa fumezi, din contra, e un viciu care iti afecteaza sanatatea si care te fac sa arunci banii aiurea. N-as putea avea o parere rea, fiind fumatoare dar n-aș sfatui pe nimeni sa incerce pentru ca odata ce te-ai apucat de fumat, greu renunti la ele. Sunt ca drogurile, diferenta dintre ele fiind aceea ca inca gandești si nu-ti pierzi complet mintea. Si la noi exista sevrajul cand n-avem tigari. Devenim mai nervoși, uneori cadem intr-un fel de depresie, nimic nu ne mai convine. Cand bagam tigara-n gura si ne invadeaza nicotina plamanii, ne calmam complet.