| whatisthis19 a întrebat:

Ce parere aveti despre fetele care fumează?

18 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De ce numa despre fete? la băieți n-ar fi problemă că fumează sau ce?

| whatisthis19 explică (pentru Adry05):

De băieți nu mai zic

| Celcestietot a răspuns:

Ca sunt sexywinking

| Ineys a răspuns:

Fumatorii sunt de 2 tipuri:
-Dependenti.
-Care vor sa para interesanti in fata prietenilor.

| Apokales a răspuns:

Parere pur personala, imi par mai dizgratioase.

| wildthing a răspuns:

As prefera sa nu fumeze. Mie o femeie care fumeaza, imi inspira vulgaritate, ca sa nu mai vorbim ca daca se saruta cu un nefumator (cum sunt eu) nu are un gust tocmai placut. Sigur, daca e o bunaciune de femeie, trec cu vederea faptul ca e fumatoare. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Penibile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai ales alea care se dau in spectacol cand fumeaza si tin tigara aia ca niste pretioase cand ele put ca niste tomberoane

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceeasi parare pe care o am despre toti fumatorii, pacat de ei! Isi distrug sanatatea cu mana lor. Nu imi pasa cati bani da pe tigari, banii ii faci dar plamanii cine ii mai repara? Plus ca poti face cancer la plamani, gat. Merita sa fumezi? Dupa vreo 30 ani de fumat ai plamanii precum negreala de pe hornul sobei. Fetele care fumeaza se cred mai importante, mai interesante cu tigara in dreapta si cafeaua in mana stanga. Pacat de ele. Tot corpul se degradeaza incet dar sigur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea buna da fiecare face ce vrea cu plămânii ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fumeaza doar ca sa faca pe interesantele.
Nu suport sa stau langa cineva care fumeaza, indiferent daca e fata sau baiat, pentru ca nu suport sa stau langa unu care pute a tutun, e scarbos pur si simplu. Si stiu persoane care au ramas fara dinti in gura din cauza fumatului.
Eu am 20 de ani si nu am fumat niciodata in viata mea. Prefer sa miros a parfum nu a tigari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nicio părere. În schimb am o părere proastă despre cine are o părere proastă despre fetele/băieții care fumează, pentru ca nu are niciun sens.

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect, parcă ar fuma pe sănătatea și banii lor. înțelegeam frustrarea dacă li se mai dădea voie să fumeze în localuri, da acu chiar nu mai ai cum să zici că stă unu „și-ți fumează în nas" maxim dacă alegi tu să te combini cu cineva de genul

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adry05):

Exact, dar ce să le faci, atâta pot și ei, să vorbească rău de alții.

| oz_1736 a răspuns:

Le pot compara cu cei care utilizeaza telefonul 18 ore/zi. La fel de penibil, de prost gust si aceeasi dependenta. Turbeaza cand se termina bateria la fel ca un fumator fara tigari.
- Da-mi sa intru putin pe Insta, parca ar culege chistoace happy

| Justme32 a răspuns:

Fetele care fumează au o respirație mai urâtă și își strică rujul

| Trustmotorcy a răspuns:

Fiecare face ce vrea, de ce să îmi pese... Într-un fel unele mi se par atractive.

| FreeRaskolnikov a răspuns:

E asa de arbitrara treaba asta... din punct de vedere al mirosului si al sanatatii nu sunt de acord cu fumatul indiferent ca esti fata sau baiat. In acelasi timp tigara iti ofera o nota de senzualitate in anumite cazuri... sau poate e doar in capul meu. Cateodata cand aprind o tigara parca se inteteste si cheful de conversatie.