| RaSpUnS.pT.vOi a întrebat:

Bucuresti este capitala potrivita pentru tara noastra? Daca nu, care credeti ca ar fi cea perfecta?

11 răspunsuri:
| User a răspuns:

L. A. smug.
Pai, cred ca Oradea. stiu, stiu, sunt cam subiectivblushing sau macar Timisoara. ca doar acolo a inceput Revolutia, nu?

| User a răspuns:

@sensei.bro. Bobalna e un satuc. pe cand Timisoara e ditamai orasul. + ca Timisoara, daca nu ma insel, a fost primul oras european iluminat electric.

| juniper a răspuns:

Nu prea, tata a fost o data in Bucuresti si a spus ca e un oras rau cu oameni rai, eu nu am fost niciodata, dar din experienta in tabara zic, erau niste fete care se credeau reginele taberei, iar cand trebuia sa dansam la sfarsit de saptamana ele ne-au spus sa nu ne incurcam, dar pana la urma noi am facut dansul corect si ele s-au incurcat laughing

| RaSpUnS.pT.vOi explică:

Sunt de acord cu raspunsul lui April.Cred ca Brsovul este un oras in care poti sa ai parte de multe avantaje.Este un oras in centrul tarii si dupa cum a spus experta noastra, drumul fiecaruia ar fi la fel ca al celuilalt.Este un oras de invidiat.Nu ca ma laud ca provin de acolohee hee dar totusi graiesc purul adevarwinking. Multam fain de raspunsuri!

| Oktavian a răspuns:

Eu cred ca au avut dreptate acei care au ales Bucurestiul ca capitala deoarece acesta este un oras frumos cu un trecut interesant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eo zic ca Bucuresti e capitala potrivita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paul27, daca asa pui problema si la Bobilna a fost o rascoala (cea mai importanta la vremea ei), hai sa mutam capitala acolowinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paul27, asa este, dar a fost o rascoala importanta acolo. Si sa nu uitam ca asezarile umane au evoluat datorita anumitor conjuncturi. Daca mutam capitala tarii la Bobilna, va evolua si "satucul" ala si va deveni o mare metropola. Toate institutiile importante se vor muta acolo si implicit va creste si populatia numeric. Asta va atrage dupa sine deschiderea de noi magazine care sa satisfaca cererea crescinda de pe piata si vor fi deschise si noi afaceri. Din nou schimbarile or sa implice atragerea de noi locuitori. Si tot asa. In scurt timp o sa fie un nou New York in locul micului sat laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

April, si cind ai de stat la coada la una din institutiile statului, lasi rind si tragi o fuga pina pe pirtie sa te dai cu schiurile laughing

| rserpu a răspuns:

Chisinau big grin

| elvisgiurgiu a răspuns:

Timisoara