| patrik986 a întrebat:

Chiar va fi Transilvania o ţară independentă cu capitala la Cluj? Chiar sunt curios daca Bucuresti va fi de acord cu chestia asta. Unii zic ca este doar o chestiune pana cand se va face aceasta rupere de Romania, credeti ca este posibil sa se intample? Si cum se va intampla? Se va organiza un referendum sau? Daca se va intampla ce se va intampla mai departe?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu stiu unde ei auzit asta si cine a zis asa ceva...

| corneljipa a răspuns (pentru suntserios):

Cred ca de la faptul ca s-a format Alianta sau Liga Vestului intre orasele Timisoara, Arad, Cluj si Oradea, asta a iscat discutia pe tema asta...

| patrik986 explică (pentru suntserios):

Asa umbla vorba de pe diferite siteuri de socializare si pagini web, cauta pe internet ca trebuie sa gasesti ceva.

| patrik986 explică (pentru corneljipa):

Cam da

| suntserios a răspuns (pentru corneljipa):

Si ce treaba au Oradea, Arad si Timisoara cu Transilvania?

| suntserios a răspuns (pentru patrik986):

Undeva in afara de grupuri extremiste si conspirationisti de meserie?

| SG1995 a răspuns:

Nu e imposibil. Citește Constituția boss!

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Fra, in ce locuri dubioase ale Internetului te invarti? Alege-ti mai cu cap sursele, ca pun pariu ca teoriile astea vin tot de la aia cu pamantul plat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E absolut imposibil

| AlinAvram a răspuns:

Cel mai probabil nu, Transilvania nu o sa fi-e o tara separata de Romania, nu cred ca e posibil, restul sunt intrebari pentru irelevante.