| Estera123 a întrebat:

Bun! Acum chiar am o problema.
Am 'indraznit' sa folosesc categoria 'conversatii' pentru a-mi spune si eu of-ul. Vad ca se practica asa ceva.
In primul rand, nu am inteles si nu o sa inteleg niciodata de ce site-ul asta se foloseste pentru a-ti face temele. Pe langa faptul ca lucrul asta este interzis, nici macar nu se sinchiseste nimeni 'din conducere' sa puna in aplicare ceea ce scrie in regulament. Si acum o sa veniti sa imi ziceti 'pai nu avem timp', 'pai sunt prea multi', 'pai...'. Nu ar mai exista pai-urile daca ati avea sanctiuni mai drastice.
In al doilea rand, fratilor, site-ul nu este facut pentru a intreba cat se termina meciul de aseara (intentionat am scris), apoi sa puneti la pariuri, si nici sa intrebati despre nemuriea sufletului sau intrebari fara logica sau sens. Pentru asta aveti chat-ul, pe care cred ca nici jumatate din voi nu l-ati observat.
Si in ultimul rand, ce naiba faceti cu intrebarile scrise cu picioarele? Chiar in stadiul asta de degradare am ajuns? Oare nu mai conteaza intrebarile alea la care trebuie sa raspunzi dupa ce ai postat ceva (ma refer la seniori)? Am ajuns sa citesc intrebarea de 5 ori ca sa inteleg sensul ei (folositi virgulele, punctele si cratimele - corect -, ca pentru asta sunt puse pe tastatura). Parca se cerea verificarea corectitudinii intrebarii inainte de a o posta? O sa ajunge naibii sa facem si copii prin intermediul internetului sau calculatorului (asta apropo de bancul cu aceeasi tema), care o sa invete mai intai limbajul internetului, mai apoi pe cel normal. Va credeti 'cool' ca scrieti asa? Pai, hai sa va zic un secret, dar sa nu il spuneti la nimeni: toata lumea rade de voi.
Si cum sigur va intrebati care este marea mea problema pentru care am postat intrebarea, va si raspund: poate ca unii au probleme mai importante decat o amarata de tema pe care oricum nu o faci, sau o intrebare pe care poti sa o pui si mamei, colegului, prietenului, iar ei au nevoie urgenta de un raspuns.
PS: Astept viteji care sa isi dovedeasca frustrarea fata de ce am scris aici printr-un comentariu.

2 răspunsuri:
| stejara2 a răspuns:

Nu voi posta contra ta, ci dimpotriva, sunt alaturi de tine, mereu am spus cele de mai sus si sub fostul meu nume si cu cel actual, dar asa cum e situatia si-n politica, asa si aici:cel mic striga,striga si nu-i nimeni sa-l auda! Intrebarea ta ar fi cam asa:unde este seriozitatea, nivelul inalt la care ne asteptam candva de la acest site?
Inca de la inceput au existat,, viteji"care au avut ca scop doar bascalia ieftina, intra pe aici doar asa, de plictiseala, marile intrebari sa stii ca zac undeva in mintile noastre, rareori cand cineva are curajul de a le da aripi sa zboare aici!
De ce?
Fiindca rar ni se raspunde serios, la obiect.

| christabell a răspuns:

Ai dreptate. Unii pun intrebari doar de dragul de a intreba si nu pentru a fi ajutati realmente.Referindu-ma la scrierea corecta:uneori mi-e mila de cum mutileaza unii limba romana.