| random1620 a întrebat:

Bun! Deci am o colega la liceu a carei zi de nastere urmeaza in cateva zile. As vrea sa ii fac cadou cateva inele sau lantisoare +cateva poze, dar as mai vrea sa-i dau ceva pe langa astea.
Asa ca (in afara de ciocolata) ce idei cute de cadouri mai aveti?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

și inele și poze? cred că nu e o simplă colegă...

| random1620 explică (pentru sierra1):

Daaaa... E o prietena foarte buna si chiar trebuie sa-i dau ceva aul asta. (anul trecut am fost in pandemie si n-am apcat sa o vad)

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Îti e doar prietenă?
Si vrei sa-i daruiesti "câteva" inele si lantisoare?! Nu-i putin deplasat gestul?
Decât să fie de tinichea, nichel sau din alta fierărie ieftină, mai bine gandeste-te să ii dăruiesti altceva mai frumos. Si mai inspirat.
Inel de aur, vei avea timp sa ii cumperi viitoarei logodnice.

| random1620 explică (pentru floresdemayo):

Da pai stiu ca e ceva *neinspirat*. De asta intrebam de idei de cadouri gen. Si da e doar o prietena dar vreau sa-i cumpar cateva lucruri pentru ca daca iar o sa intram in carantina poate dupa nu o sa mai pot. (fiindca noi stam in orase diferite si destul de indepartate) Ideea e ca ea m-a ajutat de multe ori cand aveam nevoie.
Cat despre inele/latisoare voiam sa fie cu cristale pentru ca stiu ca ii place astrologia (ca si mie de fel). Plus ca nu-mi permit niste inele de aur drept cadou. (de-abia daca pot eu sa imi iau eu rolling on the floor)))))

| floresdemayo a răspuns (pentru random1620):

Voiai ca bijuteriile să fie cu cristale, dar să nu fie din aur?! Tu crezi că cristalele stau pe tinichele?

Atunci, ia-i un parfum, ori un pandantiv handmade cu șnur, o cutie cu ciocolată etc...
Ori, inspiră-te de aici:
https://www.incredible.ro/blogs/news/top-10-cadouri-pentru-fete

https://besplendid.ro/......ight-lover

https://www.gothicfairy.ro/......elar-10676

https://www.bestcadouri.ro/......-8185.html

| floresdemayo a răspuns (pentru random1620):

Dacă îi place astrologia, atunci ii poti da luna de pe cer...hee hee

| Celcestietot a răspuns:

Poate fi orice : plus, tricou, perna, obiecte personalizate etc.