| anonim_4396 a întrebat:

Bun găsit din nou, dragilor!
Mă simt mai bine. Nu mai am gânduri de moarte. happy

Unii dintre voi probabil îl cunoașteți pe acest individ, Răducu Filipescu Năstase aka Felipe, aka Freaky Boy:

https://youtu.be/C7_6pywi7RE

Tipul a fost demascat de către Ciprian Lospa în câteva clipuri intitulate "Cel mai mare psihopat român".
Ei bine, tipul continuă să lase comentarii de laudă la adresa lui de pe conturi false cu nume și poze de fete, chiar și după ce a fost expus.
De ce apelează Felipe la chestii de genul, fiind și el conștient că lumea știe că acele conturi aparțin lui?
Ce rost au acele comentarii de auto-laudă?
Le lasă el parte în parte sau sunt boți care postează automat?

Răspuns Câştigător
| helpforyou a răspuns:

Are o obsesie pe care nu o poate depasi.

Răspuns utilizator avertizat
| RaduNastase a răspuns (pentru helpforyou):

Nu am niciun fel de obsesie iar sănătatea mea mentală a fost dovedită de către Dr Flavia cazan a cărei scrisoare medicală ștampilată și parafată se poate găsi pe canalul unde se află videoclipul pe care vi l am trimis https://youtu.be/81tuOPlgELY?si=70I61Fqfxw0ECt8N videoclipul este o colecție de mai multe videoclipuri și dovezi pe care vi le am indicat separat în descriere

16 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu zic ca in timp ce plasam in centrul atentiei astfel de oameni irelevanti, adevaratele valori se risipesc in umbra, crezand probabil ca nu si-au ales drumul potrivit.
https://youtu.be/aEUshmJN0ZU

| Hyperion7 a răspuns:

Mie unul mi se pare un caz de psihopație sa te autolauzi in exces.
Am urmărit fiecare episod de-a lui Lopșa, cum ii zice el laughing și am ajuns la concluzia că omul nu e in toate mințile, dar cum ii poți demonstra asta?
Nu prea ai cum sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este bolnav mintal

| RaduNastase a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde stii asta si de ce esti asa convins? Ca asa a zis Lospa? a aratat Lospa vreaodata vreun act medical clar care sa confirme acest fapt? daca nu, se numeste CALOMNIRERE iar eu deja am facut cerere in judecata si 100% va pierde si ii voi cere daune mari.
https://www.youtube.com/watch?v=8Kget4qRv_A uite aici, dovada clara ca nu sunt bolnav mintal, parere de medic specialist care ma cunoaste! Hai mai zi ceva!

| Basilio a răspuns:

Intrebare postata de Anonim, adica un sclav a lui Ciprian Lospa care se teme sa zica cine e si cum il cheama, cine altcineva ar mai fi insistat pe subiectul asta si de ce?

| RaduNastase a răspuns:

Permite-mi te rog, sa imi exercit DREPTUL LA REPLICA: Alo, buna dimineata, in Ianuarie 2023 tu nu stiai ca Documentarul lui Lospa este doar o colecție ordinară de minciuni și falsuri facute la comanda? Toate acele fapte de care el mă acuză pe mine nu s au dovedit niciodata iar conversațiile care au apărut sunt FABRICATE de către conturile false ale susținătorilor săi, cei care isi spun Albatrosii am abordat acest subiect mai pe larg aici https://youtu.be/81tuOPlgELY?si=70I61Fqfxw0ECt8N aici vei vedea atat că NU AM NICIUN DOSAR PENAL, ori, ceva nu bate, un tip care a facut atatea chestii, nici macar nu a fost cerceetat in realitate + am scrisoare medicală de la medic care arată că sunt 100% sănătos la cap iar Ciprian Lospa nu are niciun act medical prin care să susțină faptul că eu aș avea probleme psihice ceea ce se numește calomniere și defăimare, deja sunt într un proces cu el nu știu dacă v a spus asta dar foarte curând videoclipurile alea vor dispărea de acolo și el îmi va plăti mie bani happy iar legat de așa zisele mele conturi false ultimele două videoclipuri de pe canalul meu sunt dedicate acestui subiect s-a văzut acolo că așa a zis să le conturi false sunt de fapt niște susținători reali cu care eu vorbeam pe live, lucru care dovedește din start că nu am cum să fiu eu în spatele a zeci de conturi și să vorbesc pe live cu mâinile libere! Deci toată povestea asta a fost demontată și am să te rog frumos să trimiți la toată lumea videoclipul ăla și link ul către canalul meu să se afle adevărul. Cel mai mare psihopat nu rezista 3 ani fara sa aiba nicio plangere, niciun dosar penal si fara sa apara la stiri! Nu mai credeti toate mizeriile de pe internet!

| RaduNastase a răspuns:

De ce insistati ideea ca eu as avea conturi false? ca si cum nu am aratat de atatea ori ca acest lucru nu este adevarat si ca este doar una din alte ZECI de minciuni inventate de Lospa si comunitatea lui, in realitate, comunitatea lui isi face conturi false, de curand am scos un nou clip in care am aratat ca fix asta fac ei pana si in ziua de azi, cand vad ca nu mai au ce sa spuna despre mine https://www.youtube.com/watch?v=F5WRS4nIeS0 dupa ce am aratat pe un live ca toate conturile alea zise false ale mele erau pe live cu mine iar eu discutam cu ei, asa ca, as vrea sa ingropam aceasta minciuna care oricum nu are niciun fel de proba care sa o sustina, in 3 ani de zile s-ar fi gasit adevaratii detinatori ai conturilor presupuse false si ar fi fost declaratii in sensul asta, asa cum eu am aratat ca abonatilor mei li se face conturi false de pe care se sustin in continuare aceleasi povesti penibile care apar si la Lospa, deci?

| Basilio a răspuns (pentru RaduNastase):

Deci, fiind anonim, probabil nici nu urmareste subiectul si nu are ce sa iti mai raspunda, tu ai aratat ce ai avut de aratat, sunt convins ca cine are putin creier intelege/vede!

| RaduNastase a răspuns (pentru Basilio):

Dar aici nu e doar anonimul! mai sunt niste persoane care vad ca il aproba, nici ei nu vad cand li se raspunde? Iti zic eu, sa vad ca nu vad pentru ca nu mai au replica si nu vor nici sa imi dea dreptate sa recunoasca ca au fost creduli.

| RaduNastase a răspuns:

Haideti domnilor, haideti, nu mai ziceti nimic acum? Nu mai aveti gura mare ca, "am obsesii si ca am conturi false" acum ca v-am aratat clar ca nu este asa? Nu v-ati saturat ma sa aruncati cu noroi in persoane pe care nu le-ati vazut in viata voastra, si care nu v-au gresit cu nimic? Nu astept sa imi cereti scuze dar macar stergeti toate intrebarile calomniatoare despre mine, cred ca asa ar fi cel mai corect!

| Sanzianna a răspuns:

Comentariile pe care si le lasa nu fac decat sa il faca pe el sa se simta mai bine cu el. Documentarul lui Lospa este super misto, dar singurul lucru care m-a pus putin pe ganduri este incadrarea in tipologia psihopatului, strict dintr-un punct de vedere mai psihologic (psychology enthusiast here).
Da, omul este in mod evident nebun, insa prezinta mai mult simptome de narcisism ca tulburare de personalitate (ceea ce e mult diferita de trasatura de personalitate). De fel, as spune ca narcisistii (ma refer la oamenii cu tulburarea) sunt mult mai buni la a manipula oamenii in a fi placuti INAINTE sa se exteriorizeze ca individul in cauza. Cea mai des folosita tactica de manipulare a narcisistilor este love-bombing (https://health.clevelandclinic.org/love-bombing/), granted ca in cazul lui Raducu nu prea se aplica.
Dar e ok, cred ca toti suntem de acord ca e dereglat la propriu, motiv pentru care, cred eu, ca nu se incadreaza perfect pe stereotipul arhicunoscut al narcisistului. Totusi, este clar ca are o imagine foarte grandioasa, superioara despre el si statutul lui in societate (cand zice ca-i camatar, cand zice ca-i membru de partid laughing).
De ce spun ca nu e psihopat ca la carte? Oamenii pe care ii numim noi psihopati sufera de tulburare de personalitate antisociala. Una dintre caracteristicile psihopatilor este ca, de cele mai multe ori, evita ochiul public, nu cauta sa fie in centrul atentie, ba chiar cat mai departe, si inca din copilarie prezinta niste comportamente...macabre sa le spunem (de exemplu sa omoare animalute, sa provoace durere altor vietati in general sau alte iesiri cel putin sadice, daca nu chiar violente).
Intr-adevar, intre narcisisti si psihopati exista si asemanari, precum lipsa empatiei. Raducu aici de fata clar nu are pic de empatie pentru oricare dintre femeile pe care le-a hartuit. Ba chiar mai mult, mie mi se pare ca singurul scop al abuzului verbal si emotional este tot sa obtina ceea ce vrea el, neinteresat de cum le afecteaza pe ele (caracteristic narcisistului). Este un "efort" constient sa incerce sa le sperie ca sa le convinga sa faca ce doreste (caracteristic psihopatului).
Acum, este foarte adevarat ca exista multa suprapunere intre cele 2 tulburari, motiv pentru care se afla pe acelasi spectru in lumea psihologiei. Care din ele o fi la deviantul asta? Nu sunt cea mai calificata persoana ca sa imi dau cu parerea.
Mie mi s-a parut un caz extrem de revoltator, dar si putin interesant de studiat timp de cateva ore. Sper sa infunde puscaria cat mai curand. Scuze pentru reply-ul lung, chiar voiam sa vorbesc cu cineva despre asta.

Răspuns utilizator avertizat
| RaduNastase a răspuns (pentru Sanzianna):

Bună dimineața! Cazul Ciprian lospa a fost lucidat de foarte mult timp deja, nu mi-a fost greu să arăt cine este acest om de fapt și că a luat o sumă destul de mare de bani de la niște persoane pe care eu le am deranjat, absolut nimic din ceea ce a spus el acolo Nu este adevărat, toate sunt niște chestii lucrate și falsificate de el și comunitatea lui, și dovada cea mai clară și cea mai simplă este faptul că nici măcar astăzi eu nu am niciun singur dosar poliție că aș fi făcut lucruri de genul și lucrez într un mediu unde oamenii cu probleme psihice nu au ce căuta: Medicina, urmăriți aici acest videoclip conține toate dovezile necesare: https://youtu.be/81tuOPlgELY?si=70I61Fqfxw0ECt8N am acolo mult mai multe dovezi și despre complicii lui care au insistați să îi susțină minciunile atunci când el a realizat că nu mai are ce să mai spună și că totul a fost demontat. ar legat de așa zisele mele conturi false ultimele două videoclipuri de pe canalul meu sunt dedicate acestui subiect s-a văzut acolo că așa a zis să le conturi false sunt de fapt niște susținători reali cu care eu vorbeam pe live, lucru care dovedește din start că nu am cum să fiu eu în spatele a zeci de conturi și să vorbesc pe live cu mâinile libere! Nu mai credeți tot ce vedeți pe internet! Nu toate sunt reale oricine poate să spună ce vrea