| Yurisa a întrebat:

Ce părere aveti despre Radu C Felipe? Cred că sunt unii care au auzit de povestea lui. Daca nu ati auzit, un search pe Facebook e arhisuficient :)) Mă uitam la videoclipul lui Ciprian Lospa https://www.youtube.com/watch?v=8LibH7BYQY0 si aparent tipul se dădea mare că e activ pe comunitatea TPU acum 5 ani. Chiar si anul asta a fost activ. Credeti ca o sa fie pedepsit, ca o sa ajunga la inchisoare?

28 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Http://youtu.be/8LibH7BYQY0?t=2928 vorbeste de TPU

| Ineys a răspuns:

Deci asta e un tip care se da la fete prin mesaje intr-un mod prea insistent?
E mult pana se gaseste alt tip sa se dea drept fata si sa-si bata joc de el. Dupa se cuminteste.

| Yurisa explică (pentru Ineys):

Din pacate e mai mult de atat

| RAY a răspuns (pentru Ineys):

E un obsedat sexual care amenita fete pe internet si real, e un nebun in libertate

| Ineys a răspuns (pentru Yurisa):

Atunci e nevoie de un homosexual care sa duca treaba la capat. laughing

| Yurisa explică (pentru Ineys):

Delicios laughing

| Dalmore a răspuns:

Nu cred ca ajunge la inchisoare, dar la cate plangeri i s-au facut in ultima vreme, poate macar il sperie putin si se ascunde sub o piatra, ca un om prost si bolnav nu o sa recunoasca niciodata ca are o problema. La ce scote pe taste la nervi nu vreau sa stiu cum reactioneaza in realitate cand e refuzat desi pare inofensiv la prima vedere.

| FilipEugene a răspuns (pentru Dalmore):

Doamne cat de ușor de prostit ești! Nu există nicio plângere pe numele meu la poliție, ce să mai vorbim despre dosare? Am făcut un videoclip în care am dovedit că poliția nu știe nimic despre asta că nu am niciun dosar nici o plângere nici cazier și nici nu sunt înscris în registrul pentru persoane care au comis infracțiuni sexuale așa cum minte acel individ https://youtu.be/1iRTxiQtin0 dacă acel Ciprian susține că eu am făcut toate chestiile astea de ce nu vine cu niște dovezi de la poliție? Cum se face că poliția nu știe nimic despre asta și nimeni nu a făcut nicio plângere? Când te uiți la chestii pe internet încearcă să și gândești înainte să iei de bun, toată lumea știe astăzi a fost o tentativă de a îmi distruge imaginea și atât.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacã o sa ajunga la inchisoare? Eu cred si sper cã NU, ce face penibilu ãla e o "limita". Totusi nimeni. Nu vrea sa se ajunga sa poata baga la inchisoare o tipa daca are probleme cu unu "dinasta" si daca ii se pare ca se uita la ea mai pervers.

| 1231242 a răspuns:

Dă ne un context. poate unii nu îl găsesc.

| 1231242 a răspuns (pentru Yurisa):

Între timp, am găsit ceva articole despre el, păi părerea mea este că domnișoarele sunt vină, omul este un erou, fetele trebuiesc abordate indiferent de situație, zice nu, e sigur da, zice nu vreau sub niciun chip, este da vreaulaughing.

Lăsând gluma la o parte, o să îi treacă la un moment dat până o să fie acostat de niște băieți nemulțumiți că se dau la tipele lor, nu sunt impresionat...

| Vikaa a răspuns:

Deja a inceput sa ma sperie laughing))) mi se pare un dereglat mintal si trebuie dus in Siberia.

| Yurisa explică (pentru Vikaa):

Ce cererece cecererece ce ce

| mihaicelsfant a răspuns:

La Socola mai binelaughing

| lilith16 a răspuns:

Am auzit de el, încă sunt curioasa de ce o sa mai posteze Lospa de el, sper sa da(((((:

| FilipEugene a răspuns:

Pentru copii care se uita la Ciprian Lospa si iau de bun tot ce spune el!
Pentru cei care nu ati aflat inca, uitati aici cateva dovezi clare ca totul e un mare fals https://www.youtube.com/watch?v=UiM9UZ4dfIU&t=409s Lospa a primit o suma de bani ca sa inventeze toate chestiile alea, absolut NIMIC nu este real din ceea ce spune el, toate sunt oprerele unor copii si a unei foste prietene, care s-au aliat pentru a imi face rau, din diverse motive. Argumentul nr 1 este asta: Sa zicem ca nu credeți nimic din ce am prezentat eu în clipuri, deși lucrurile sunt foarte clare, presupunem ca nu ar fi destul de clare: Dacă ați avea un gram de inteligenta, voi care va uitați în gura lui Lospa și credeti orbește tot ce spune el, v-ați fi întrebat cum este posibil ca atâtea fete sa susțină ca le-am amenințat, ca le-am făcut conturi false și sa nu îmi facă niciuna plângere la poliție? Înafară de acea Natalia, care chiar a fost victima pe bune a unui cont fals, nimeni nu mi-a făcut nicio plângere! cineva care se pricepe poate verifica dacă mai am sau nu alt dosar, nu vă miroase a manipulare și prosteală? Dacă tu ca fată susții ca ești amenințată, că ești urmărită, că ți se fac conturi false, de ce nu mergi sa îmi faci plângere? Nu costă nimic! Și în plus este dreptul oricărui om, în taxele plătite la stat, TVA și așa mai departe, intra și salariul polițiștilor, noi ii plătim pe ăștia sa ne ajute, de ce nu mergem sa le cerem ajutorul cand ne simțim amenințați sau cu identitatea furata? Nu cumva pentru ca toate asa zisele victimele sunt chiar ele parte din marele scenariu si prin urmare complici a lui Lospa? În ochii lor, e o joacă pentru Youtube, de ce sa ma duc la poliție când eu însămi ca fată știu ca nu e nimic adevărat? E o joaca de Youtube, pentru aici este, aici rămâne! De asta spun că miroase a manipulare și prosteala rău de tot! Dacă era ceva adevărat, aveam SUTE de plângeri și dosare și în mod clar eram la pușcărie! E greu ba frate sa gândești în ziua de azi!

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru FilipEugene):

Tocmai am aflat astazi despre un prost denumit Radu Felipe si am ramas uimit ca are cont de TPUlaughing)

Iar faptul ca te crezi mare si tare cand de-abia stii sa scrii in limba romana, face ca prostia de care dai dovada sa fie si mai amuzantalaughing))

| FilipEugene a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Nu mă cred mare și tare și dacă vrei să știi, am facultatea de litere, mesajele pe care le vezi scrise în numele meu dar au greșeli de ortografie, este clar că nu sunt eu, sunt copiii din grupul lui Lospa care îmi fac conturi false, eu nu am făcut niciodată greșeli de ortografie și niciodată nu m-am crezut mare și tare, dacă apar niște conturi acum pe internet cu numele și poza mea nu înseamnă că sunt chiar eu, îți recomand să te uiți la videoclipurile de pe canalul ăsta https://youtube.com/channel/UCxOayF5ckpC5nAT7dqt8DCA aici am arătat că totul a fost o înscenare cu toate dovezile posibile

| Paulvasile10 a răspuns (pentru FilipEugene):

Dar cand amenintai comunitatea lui Lospa si pe el in mod direct, ii chemai sa se bata, spuneai direct ca ai cunostinte in inchisoare care ar putea sa il bata, lucruri spuse cu vocea ta, atunci tot un cont fals era? Pretinzi ca esti un om okay, traind intr-o realitate paralela, care nu are nicio legatura cu realitatea reala. A aparut pana si verisoara ta sa spuna ca ai agresat-o. Tu esti prost sau te faci? De ce ar avea cineva interesul sa iti faca tie rau? Esti un dubios, inclusiv contentul tau de pe Youtube e cel putin suspect. Daca ai intr-adevar dreptate, mergi intr-o instanta cu probele reale, care banuiesc ca nu exista, si dovedeste-ti nevinovatia. Din toate informatiile stranse de Lospa e clar ca iti e frica si acum joci cartea victimei, ca el ti-ar inscena totul si ca toti au ceva cu tine fara motiv, desi tu cu gura ta ai l-ai amenintat atat pe Lospa, cat si pe cei care il urmaresc. Atitudinea ta nu e una sanatoasa. Sa nu mai zic de faptul ca mentalitatea ta nu e una deloc legala, ai zis in acele multe mesaje ca ai legaliza violenta in unele situatii. Si ca i-ai fi batut pe "copiii", care il urmaresc pe Lospa, ca parintii nu i-ar fi batut. Sper ca tu sa nu ai vreodata copii cu asa mentalitate si comportament. Ar trebui DGASPC sa se autosesizeze si sa iti taie dreptul la copil in cazul in care vei avea vreodata unul. Esti bolnav, mergi la un control.

| RaduNastase a răspuns (pentru Paulvasile10):

Bună dimineața! Cazul Ciprian lospa a fost lucidat de foarte mult timp deja, nu mi-a fost greu să arăt cine este acest om de fapt și că a luat o sumă destul de mare de bani de la niște persoane pe care eu le am deranjat, absolut nimic din ceea ce a spus el acolo Nu este adevărat, toate sunt niște chestii lucrate și falsificate de el și comunitatea lui, și dovada cea mai clară și cea mai simplă este faptul că nici măcar astăzi eu nu am niciun singur dosar poliție că aș fi făcut lucruri de genul și lucrez într un mediu unde oamenii cu probleme psihice nu au ce căuta: Medicina, urmăriți aici acest videoclip conține toate dovezile necesare: https://youtu.be/81tuOPlgELY?si=70I61Fqfxw0ECt8N am acolo mult mai multe dovezi și despre complicii lui care au insistați să îi susțină minciunile atunci când el a realizat că nu mai are ce să mai spună și că totul a fost demontat. ar legat de așa zisele mele conturi false ultimele două videoclipuri de pe canalul meu sunt dedicate acestui subiect s-a văzut acolo că așa a zis să le conturi false sunt de fapt niște susținători reali cu care eu vorbeam pe live, lucru care dovedește din start că nu am cum să fiu eu în spatele a zeci de conturi și să vorbesc pe live cu mâinile libere! Nu mai credeți tot ce vedeți pe internet! Nu toate sunt reale oricine poate să spună ce vrea!

| RaduNastase a răspuns (pentru Paulvasile10):

Tu esti constient ca vorbesti despre fictiuni? Eu n-am amenintat NICIODATA comunitatea lui Lospa! Unde sunt probele ca am facut acest lucru eu? Eu si nu alte conturi false? Conturi care se fac si in ziua de azi, ia uite https://www.youtube.com/watch?v=F5WRS4nIeS0
Eu n-am amenintat pe nimeni niciodata, daca tu nu esti in stare sa faci diferenta intre conturile mele personale si conturile false facute de cei din Albatros, este FIX PROBLEMA TA! Tu esti cel care traieste in realitate paralela! Nevinovatia mea a fost dovedita de la bun inceput, prin simplu fapt ca NU EXISTA NICIUN DOSAR PENAL PE NUMELE MEU! N-are rost sa discutam de instante si de cazier si de condamnari din moment ce NIMENI NU A FACUT NICIODATA VRE-O PLANGERE IMPOTRIVA MEA, N-AM APARUT LA STIRI, totul este fictiv, regizat, falsificat, eu sunt un om 100% curat in fata legii, care la 3 ani dupa clipurile lui Lospa, sunt inca in libertate, am un job respectabil si imi vad de viata mea! Iar legat de faptul ca as fi bolnav psihic, uite aici https://www.youtube.com/watch?v=8Kget4qRv_A Un medic real, si-a pus parafa si stampila pe o scrisoare medicala unde a scris clar ca sunt 100% sanatos psihic si pe deasupra, apt sa ma angajez in unitate medicala! Cine crezi tu ca ar angaja un om cu probleme psihice sa lucreze cu oameni bolnavi? Nu vezi ca n-are niciun sens ce spui? Repeti ca un papagal o poveste inventata, distrusa complet cu dovezi clare. Daca tu preferi sa traiesti in realitatea paralela creata de Ciprian Lospa, o poti face in continuare, dar fa-o in liniste, nu ma mai jigni si nu ma mai calomnia!

| Basilio a răspuns (pentru Paulvasile10):

Penalule, nu mai mintii lumea! Vorbesti de DGASPC din moment ce omul asta are cazierul curat ca lacrima si certificatul de integritate comportamentala (in care apar dosare penale, daca sunt) la fel! Ne-am prins cu toti ca esti un cont fals de al cuiva din Albatros, doar aia insista si in ziua de azi sa se comporte ca si cum Raducu nu a dovedit nimic, de fapt, a dovedit tot, absolut tot, iar voi nu mai aveti absolut nimic de spus in aparare, indiferent ce ati incerca, sunteti ultimi penali, si fac pariu drogati si prajiti, marsi de aici jegule!

| FilipEugene a răspuns:

Normal că știu și tocmai din aceea am spus că nu există dovadă că sunt vinovat de ceva, pentru că nu a existat niciun proces de niciun fel, daca ar fi existat s-ar fi stiut de el

| RaduNastase a răspuns:

Haideti domnilor, haideti, nu mai ziceti nimic acum? Nu mai aveti gura mare ca, "ca am amenintat pe nu stiu cine, ca sunt nebun am conturi false"? Nimic, nimic? acum ca v-am aratat clar ca nu este asa? slabut.......Nu v-ati saturat ma sa aruncati cu noroi in persoane pe care nu le-ati vazut in viata voastra, si care nu v-au gresit cu nimic? Nu astept sa imi cereti scuze dar macar stergeti toate intrebarile calomniatoare despre mine, cred ca asa ar fi cel mai corect!

| NatsukiItzHere a răspuns:

Mi se pare un jeg de om care ar trebui sa fie pedepsit cat mai repede pentru ce face, dar slabe sanse, la cum functioneaza politia romana :/