| SkyWalker3404 a întrebat:

Bună, 18 ani și nu prea îmi place alcoolul de fel, îl beau doar ocazional sau la nervi laughing amu ăștia cu berea is curios cum puteți bea mai mult de 2 beri, eu după ce beau 2 beri dacă încerc sa mai beau zici ca îmi vine inapoilaughing pot sa zic ca nu ma îmbăt repede deci nu asta e problema

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Și eu beau bere mai ales vara când e cald. Dar prefer berea light cu max. 1, 5% alcool, sau chiar fără alcool.
După părerea mea, berea nu se bea pentru alcool. Dacă vrei alcool nu bei 10 beri ca înecatul, bei un vin sau coniac sau votcă, eventual alcool sanitar. laughing

| SkyWalker3404 explică (pentru Hammurabi):

Da, cred ca is la fel laughing și eu prefer berea light cu puțin alcool sau fara. Pentru chestiile mai tari prefer vodka sau vin laughing

5 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Esti inca tanar. Stai sa mai cresti, sa vezi ce bine intra berea dupa o zi de munca.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu am mai incercat de mult, dar cred ca inca duc 7-8 beri. Dar e o prostie. Ameteala naspa, si mers la baie prea des.
Taria e mult mai ok.
Am baut recent cate 2-3-4, si mai mergeau, dar nu e eficienta. Si betia de bere e naspa, nimic spectaculos. Te transforma in cioban.

| aXy99 a răspuns:

Suntem diferiti. Poate nu tolerezi alcoolul la fel ca altii. Nu are nicio importanta, oricum nu e sanatos.

| SkyWalker3404 explică (pentru aXy99):

Adevărat nu-l tolerez laughing trebuie sa beau mult sa ma simt amețit și îmi revin după circa 10 minute laughingși o iau de la capăt laughing