| Ad3lyna_8426 a întrebat:

Buna!
Acum 2 zile mi-am pierdut o foarte buna prietena! Este si ea pe TPU!
Ea spune ca ne-am certat dintr-o prostie, dar pentru mine conteaza muult acest lucru! Uitati ce s-a intamplat:Vorbeam cu C. M. B. P pe mess, dintr-o data nu mi-a mai mers mouseul! Asa ca am pus bateriile la incarcat. Dar Raluca nu m-a crezut, si m-a verificat, spunandu-mi ca vrea sa imi dea niste fotografii! I-am spus ca nu imi merge mouseul si ca mi le poate da mai tarziu, dar ea mi-a zis ca le-a sters.Eu mi-am dat seama ca m-a mintit doar ca sa ma verifice, dar am last-o, deoarece oricine minte cate un pic si am continuat sa discutam...

Nu stiu cum am ajuns sa ne certam cam pe la ora 10 noaptea, intreband-o de ce m-a mintit, in legatura cu pozele. Ea a negat ca m-a mintit, dar dupa un timp a recunoscut! Asta m-a suparat cel mai rau, ca nu a recunoscut, ca de poze nu-mi pasa! S-a revoltat ca i-am spus ca e mincynoasa, spunand ca eu ma supar pe ea, dar pe Patry (colega nouasta) nu ma supar.Eu i-am explicat ca Patry nu m-a mintit nici o data, poate ca pe altii, dar pe mine NU! Ea din pacate nu a inteles!

Cam pe la ora 12 mi-s-a blocat iar mouseul, si trebuia sa intrerupem discutia, deoarece trebuia sa inchid calculatorul, fiindca nu aveam ce face fara mouse.Am inchis calculatorul, m-am bagat in pat si m-am uitat pe Discovery, cu tata.La ora 1, mi-a dat mesaj sa intru pe mess si sa nu ma mai supar din orice.Am zis ca s-au incarcat bateriile si ca pot intra pe mess.Am intrat pe mess si am inceput sa ii explic de ce m-am suparat si i-am spus ca a negat si de asta m-am suparat. Ea a zis ca a nega nu e sinonimul al lui a minti.Eu am cautat pe google, in dex, in toate sursele posibile, si am gasit ceva care imi trebuia: a nega=a se lepada de cineva, a minti.

Atunci ea a spus sa inchidem subiectul... L-am inchis, dar dupa aceea a zis ca ea a fost educata de mama ei sa nu minta.Am zis ca sunt de acord, deoarec orice mama educa copilul ca sa nu minta...etc.Din pacate pana la ora 2 ne-am tot certat.Eu incercam sa o fac sa rada, chiar daca eu trebuia sa fiu cea suparata, povesdindu-i din zilele cand eram mica si mama imi zicea: daca te mai uiti la tv, sa-mi spui mie cutu cutu! eu: cutu cutu! Ea a zis ca tot timpul(de la 12 pana la 1) am stat pe invizibillaughingCe gluma buna!

Pana la urma i-am zis sa se duca la culcare ca e cu capul la cearsaf de cand s-a trezit!

Astfel s-au adeverit cuvintele meletongueresimt ca vara asta ne vom certa rau de tot!

Si Raluca daca citesti iti spun ca nu ma doare daca m-ai sters de la membrii, pe blogul meu si de la prieteni pe TPU!
Va rog, suneti-mi daca m-am certat din nimic, si daca ea are dreptate!

Răspuns Câştigător
| paramore a răspuns:

Daca va certati de la lucruri asa marunte inseamna ca nu snteti chiar asa bune prietene...si nu snteti mature deloc dk considerati ca asa se procedeaza

5 răspunsuri:
| AnaEindragostita a răspuns:

Pai chiar e aproape din nimic a si e cumva ea:
http://www.tpu.ro/utilizator/srkx

| εїз a răspuns:

Păi. în primul rînd eu unu cred că voi două sunteţi nişte copile, şi vă certaţi în lumea virtuală, sper să nu mi. o iei de rău.
Să te superi din aşa subiect, e prea de tot.
Dacă ea nu este de acord cu ceva, incearcă să nu o bagi în seamă, oamenii deştepţi tac, iar cei proştii o ţin langa cu acelaşi subiect.
Şi mai ales că tu aproape ai povestit aproape toată povestea, dar mă rog.
Baftă!

| Mihaela_2782 a răspuns:

DA! Te-ai certat cu ea prosteste. Mai bine uitati totul, pentru ca e pacat sa pierzi o prietenie din cauza unor poze sau a stiu eu ce nimicuri. Poate ca nu a vrut sa te minta... poate ca vroia sa faca doar o gluma sau ceva... Deci nu te mai supara din orice ca tu ai de pierdut.

| florin_7920 a răspuns:

Prieteni se chîştigă cu greu ţi se pot pierde într-o clipită totuşi maturizaţivă o zi bună

| Rj a răspuns:

Sunt certuri normale intre adolescente. Toti patim! In 2 zile va impacati si cand o sa fiti mai mari o sa va amuzati cand o sa va aduceti aminte. Incercati sa iesiti mai mult impreuna si sa nu va petreceti timpul tot pe internet.