| Irina009 a întrebat:

Buna, acum o luna fara o zi am bagat 2 inele la amanet. Maine expira contractul si n-am bani sa-l prelungesc, din cate am auzit daca a trecut de data de expirare mai ai 5 zile pana sa le prelungesti, nu stiu cum sa explic adica maine imi expira si am auzit ca mai ai maxim 5 zile pana sa le prelungesti.

2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Pai du-te si prelungeste alea 5 zile si intreaba cat e dobanda pe zi daca nu ai banii aia de platit lunar.

| GoldenZenith a răspuns:

Un bun amanetat are valabilitate pana la data scrisa pe contract plus 5 zile. Daca treci de acele 5 zile fara sa prelungesti, nu iti mai poti recupera lucrurile.
Suna la amanet si intreaba daca ai nelamuriri.