| lorry_3345 a întrebat:

Buna am 12 ani si am o problema ma enervez foarte repede nu exista ora sa nu fiu nervoasa. Sunt foarte impulsiva si ma supar repede pe comentariile la adresa mea. Asa o tin de mult de cand eram mica si acum cateva zile am observat 2-3 fire albe in cap si m-am speriat enorm de mult m-am gandit si stiu ca e din cauza stresului pe care mil provoc singura as vrea daca puteti sa-mi dati niste sfaturi in privinta asta cum sa fu mai calma mai linistita.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vorbeşte cu mama ta să te ducă la şedinţe de psihoterapie. Îţi va prinde bine. Pe viitor rişti să faci depresie ori tulburări depresive şi de personalitate.
Pa, pa.

| M.madallina a răspuns:

Atunci cand te mai critica cineva spune pur si simplu : multumesc.nu te mai gandi la tot si ramai calma.bafta!

| LOVE_7009 a răspuns:

Incearca sa te gandesti la partea pozitiva si sa nu mai fi asa suparacioasa viata e prea frumoasa pentru a fi tot timpul nervos si supara trateaza totul cu indiferenta si probabil ca stii vb aia zi ca ei si fa ca tine

| mirunapink a răspuns:

Buna lorry am avut si eu astfel de problema si m-am dus la psiholog.imposibil sa nu existe in scoala la tine un psiholog.
daca nu te incanta treaba cu psihologul vorbeste cu mama sau cu o prietena mai apropiata descarcandu-te
succes:*