| Li200La a întrebat:

Ma enervez foarte tare atunci cand cineva nu e de acord cu mine. Imi puteti da cateva sfaturi sa raman calma?

Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Trage aer in piept, expira-l si tot asa de 3 ori, zambeste si intreaba-te daca merita sa fii nervoasa in acel moment! Vei constata ca dupa un timp, iti vei putea singura raspunde si te vei amuza bine! Priveste totul cu umor! Ar trebui sa mai citesti o carte cu maxime si cugetari... Vei invata o multime de lucruri demne de luat in seama. Numai bine!

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Dacă te-ai gândi puțin și la părerea celuilalt, atunci nu ai mai avea atâta timp să te enervezi. Desigur că sunt și multe excepții, gen cum ar fi să ți se spună că Pământul e plat(ceea ce văd foarte des pe internet).

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai,poate nu sunt de acord cu tine fiindca nu considera ceea ce zici tu corect sau ca nu ii intereseaza, nu trebuie sa te superi pentru ei, daca ii vezi total dezinteresati atunci lasa-i, daca unii sunt prosti cu o gandire incuiata si nu sunt in stare sa accepte ceva spus de la tine, nu ii mai baga in seama.
Vorbeste cu cei care sunt se acord cu tine si care nu fac opusul a ceea ce zici tu.
Nu merita sa te enervezi ca te enervezi degeaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandeste-te ca exista si posibilitatea ca persoana respectiva sa aiba dreptate si tu nu.E penibil sa te enervezi si sa insisti sa-l contrazici doar pentru ca in final sa realizezi ca tu esti cea care a gresit.

| tril a răspuns:

Întreabă-te dacă nu cumva, are dreptate. "Macină" informația și apoi vezi rezultatul.