| Alexandra_5193 a întrebat:

Am 13 ani jumatate, 45 kg si 1.56 inaltime. Cum as putea creste in inaltime acasa? Aveti vreun sfat pentru mine? Mi-as dori sa cresc intre 10-15 cm. Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti stimula cresterea in inaltime acasa, orice exercitiu facut in acest scop este inutil si nu te va ajuta.In schimb, daca-ti doresti sa faci ceva pentru a stimula cresterea in inaltime, practica baschetul.In orice caz,vei mai creste, fara a face ceva anume, pana la 17-18 ani(cand se opreste dezvoltarea fizica la fete). Numai bine.

1 răspuns:
| mdany a răspuns:

La 13 ani nu ai la ce sa te astepti.Mai asteapta pana la 18 ca pana atunci de mai dezvolti si mai cresti cu siguranta.Acasa nu ai cum sa cresti,e ca si cum ai vrea sa slabesti stand in pat la tembelizor cu sandvisul in mana si cu sucul in celalalt. Poti creste doar mergand la aer liber practicand baschet, innot, tenis etc. Sporturi care necesita intindere.