| Skypp3R a întrebat:

Am o problema am 1.56 inaltime si sunt cel mai mic din clasa, ce as putea face sa mai cresc cativa cm? Nu stiu daca este bine categoria!

5 răspunsuri:
| baaang a răspuns:

Basketwinking

| Cosma16 a răspuns:

Fratika nu te ingijora.sunt clasa a 7-a[acum nu stiu ce clasa esti tu] si am un baiat care are 1.50 inaltime!
ca sa te inalti iti recomand basket eu am 14 ani si 1.80 in clasa a 7-a si joc basket de 2 ani

| nicogeo17 a răspuns:

Deci depinde de citi ani ai dar in mod normal tractiuni la bara ajuta mult si tot felul de extensii ce nu te ajuta este sa faci halterofilie deci cit mai putine greutati cind esti in piciore se este la fel recomandat baschetul multi sau desvoltat deci depinde de ce poti tu face dar in general extensii

| Skypp3R explică:

Dar am facut si halterofilie... am facut alergare cate 30 de ture pe un teren de cateva sute de metrii, si am ridicat greutatzi pana la 28-30 kg... mentionez ca am 14 ani!

| Ella_6945 a răspuns:

Stiu cum e.numai ca eu sunt fata si imi convine inaltimea mea si :d.nu ai ce face sa cresti. oricum, o sa te inalti in timp.nu o sa ramai asa...in ce clasa esti? cunosc un caz unde un baiat, dupa ce a intrat la liceu s.a inaltat dintr.o data.si in generala era cel mai mic din cls. sper ca te.am ajutat.
funda?puppy dog eyes