| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani si plac un baiat care are 15, nu mi se pare mare diferenta mai ales ca ne cunoaștem de 6 ani. Eu din totdeauna l-am considerat foarte frumos si de treaba dar niciodata nu l-am placut cum il plac acum. Nu stiu daca si el ma place si nu stiu cum sa imi dau seama. Au fost cateva întâmplări, le voi povesti cat de scurt si rapid pot, dar va rog rămâneți pana la final.

Odata a venit random la mine si mi-a zis "stai putin" si nu stiam ce vrea sa faca asa ca m-am ferit, dupa mi-a zis "stai ca nu iti fac nimic rau" asa ca am stat si nici acum nu cred ca stiu ce a facut dar cred ca voia sa se prefaca ca ma pupa pe obraz ca sa vada daca ma feresc sau nu, il vedeam cum se îndreaptă cu fața spre obrazul meu dar m-am ferit putin si dupa a strigat "oooo", probabil nu observase ca ma ferisem si dupa cateva secunde mi-a zis "scuze", nu stiu de ce si-a cerut scuze.

Asta nu e cine stie ce dar... Odata jucam un joc cu mai multi copii iar el m-a ales sa intru in echipa lui (trebuia sa aleaga dintre mine si o alta fata) si atunci trebuia sa formam un fel de grupuri a cate 2 persoane ca sa ii prindem pe cei din echipa adversara iar el fiind seful echipei a ales ca noi 2 sa ii prindem pe ceilalti.

Si asta cred ca o sa fie cea mai lunga întâmplare dar va rog ramaneti si dupa asta. El cu mai multi copii cu varstele între 12-15 ani se jucau un joc iar eu iesisem mai tarziu afara si aveau deja echipele formate deci nu puteam sa joc si eu. Eu nu prea stiu cum se joaca, doar am vazut la ei si erau niste cartonase pe care probabil erau niste cuvinte sau ghicitori si trebuia ori sa mimeze acel cuvant, ori sa formeze o ghicitoare, ori sa deseneze astfel incat sa isi dea ceilalti seama. Era randul lui sa mimeze ca si cum ar fi un asasin si foarte repede, fara sa imi dau seama m-a luat de mana, m-a tras si mi-a zis "aici o sa am nevoie de tine" si a început sa mimeze ca ma bate si ca ma injunghie. Atunci cand "ma batea" dadea foarte incet, mai mult ma atingea si m-a atins de mai multe ori pentru ca restul nu ghiceau(credeau ca e criminal) si atunci cand mima ca ma injunghie ma tinea de spate si a fost atat de cute happy
Aici consider ca putea sa aleaga pe altcineva, pe cineva care juca sau chiar cineva care nu juca dar altcineva(mai erau copii care nu jucau).

Daca ati ajuns pana aici va rog sa imi ziceti si parerea voastra, credeți ca si el ma place?

28 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Sunt mari sanse sa fi facut toate aceste lucruri fiind ca te stie de atat de mult timp. 6 ani...e ceva. Nu vreau sa te dezamagesc dar eu asta cred. Poate sunt sanse si sa te placa si ii e rusine sa iti spuna. Daca ai curaj ii poti spune tu.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca te place, va veni sa-ti spuna.

| Mosotti a răspuns:

Te place, dar daca-l placi de ce te feresti? Ca doar nu te manca, nu te spanzura, cel mult te pupa asa dragastos. Nu te mai feri ca atunci o sa vada ca nu-l placi, el a sondat treaba sa vada daca il placi.
Lasa-l sa te ia in brate, sa te pupe, nu te mai feri, da-i semnale si tu ca-l placi, ca altfel poti sa-l pierzi.
Ca zice "asta nu ma place, se fereste, ca daca ma placea nu se ferea".

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru Mosotti):

Mersi de sfat, la partea cu feritul... Eu pe moment nu mi-am dat seama si de asta m-am ferit, dar nici acum nu stiu ca voia sa faca, asta cred eu pentru ca altceva ce ar putea semăna cu asta, nu stiu.

| Mosotti a răspuns (pentru Irinaaaaaaaioanaaaaa):

Pai ce putea sa faca?! Pe bune acum? Ori sa fie asa langa tine corporal, ori si asta si poate sa te si sarute sau sa incerce asta. El cauta motive sa se apropie de tine cumva.

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru Mosotti):

Probabil

| Mosotti a răspuns (pentru Irinaaaaaaaioanaaaaa):

Sigur nu probabil, te place clar.

| Speranta12 a răspuns:

Sa vezi ce cute va fi cand situatia te va forta sa te deziluzionezi cand vei afla ca baietilor de varsta aia le trebuie fete doar ca sa profite de ele, sa vada si ei cum e sa *** o virgina. Sa vezi ce cute iti va arata apoi burtica. O sa afli mai pe viitor ca jocurile astea verbale pe care le joaca cu tine se numesc flirt, agatat, manipulare emotionala, orice dar nu ce visezi tu.

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru Speranta12):

Ai mai auzit de fete care gandesc si nu se *** de la 13 ani? Hai bafta

| Speranta12 a răspuns (pentru Irinaaaaaaaioanaaaaa):

Normal c-or fi fete care se *** de la 13 ani, dar alea totusi o fac voit. Fata asta de mai sus viseaza la idile platonice. E o diferenta. Una e sa crezi ca te place si sa visezi ca baiatul ala se gandeste la tine si alta e sa vrei sa te *** ca fata.

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru Speranta12):

Tu gandesti inainte sa spui ceva? Nu neaparat ca imi fac vise cu el sau ce rahat mai mananci tu acolo dar eu il plac si nimeni nu poate schimba asta, mama imi permite sa am o relatie daca nu trec peste limita bunului simt(sa ma *** la 13 ani) asa ca ce problema ai tu habar nu am.

| Speranta12 a răspuns (pentru Irinaaaaaaaioanaaaaa):

Tu mananci mai mult rahat in intrebarea aia de mai sus decat mine, o sa-ti dai tu seama cand vei ramane doar cu visele si atat. De fapt, o sa-ti dai seama mai incolo cat de visatoare erai si ca baietii gandesc total altfel decat gandesti tu acum la 13 ani.

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru Speranta12):

Ai putin rahat pe la colțul gurii, sterge-tewinking

| Speranta12 a răspuns (pentru Irinaaaaaaaioanaaaaa):

Vai de capul tau, ce replica veche, esti in urma total cu mersul lumii, fetito. Mai vorbim noi pe la 25 de ani.

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru Speranta12):

Abia astept, pana atunci... Lasa-ma in visele mele :*

| Speranta12 a răspuns (pentru Irinaaaaaaaioanaaaaa):

Bine bine

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru Speranta12):

Hai bafta, te avertizez ca replica asta va fi folosita si de catre viitorii mei copii sau viitorul meu copilwinking

| Speranta12 a răspuns (pentru Irinaaaaaaaioanaaaaa):

Sper sa ti se para la fel de cute burtica de dinainte de vreme.

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru Speranta12):

O sa mi se para. Prefer sa fac copil de mica (16-17 ani) decat când o sa fiu baba, macar stiu ca voi fi alaturi de el/ea mult timp si nu voi sta cu gândul ca o sa mor, sper ca te-am lămurit

| Speranta12 a răspuns (pentru Irinaaaaaaaioanaaaaa):

Pacat ca vezi doar jumatate din filmul pe care ti-l faci in cap. Tu poate c-o sa fii langa el, dar baiatul care a profitat de tine, nu. Si cu ce-o sa-l cresti cand toata tineretea ta ti s-a dus de rapa la 17 ani? Ciuciu liceu, ciuciu bac, ciuciu facultate, ciuciu job, ciuciu statut de "femeie independenta si plina de bani" rolling on the floor ciuciu "familie fericita". Apropos, astea-s doar alte filme pe care si le fac fetele-n cap...

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru Speranta12):

Ee na, uite ca am parintii langa mine si iti zic sincer, mi-as dori din toata inima ca parintii mei sa aiba mai puțin de 30 de ani, pentru a fi langa mine la bine si la greu pana o sa fiu baba, eu deja stau cu frica ca ii pot pierde in orice moment, daca tie asta ti se pare un lucru rau... Du-te frate si impusca-te ca e vai de tărtăcuța ta, nu te duce bibilica. Cunosc o femeie care a nascut la 17 ani (in prezent are 33)si acum nici nu ii mai trebuie vreo prietena pentru ca are cea mai buna prietena din lume pe care si-o poate imagina(fiica ei)

| Speranta12 a răspuns (pentru Irinaaaaaaaioanaaaaa):

Ai incercat si tu acum sa creezi un mesaj serios si lacrimogen, pana cand ai luat-o pe aratura cu indemnul la sinucidere prin impuscare. E clar, bibilica ta mai trebuie sa creasca... si aia de sus, si aia de jos... Hai, pawinking

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru Speranta12):

In caz ca nu ti-ai dat seama am spus-o la caterinca si m-am referit ca e vai de gandirea ta

| Speranta12 a răspuns (pentru Irinaaaaaaaioanaaaaa):

De-a ta e si mai vai

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru Speranta12):

Ma mândresc cu asta

| thefunkytroll a răspuns:

Cu toate ca tu poate le consideri importante, dintr-un punct neutru de vedere ca al meu, astea sunt niste semne prea puțin pentru... înțelegi tu ce vreau sa zic. Te-as sfătui prietenește să lași timpul să decidă. Eu sunt baiat, am 14 ani și si eu doream sa imi fac o iubita recent. Insa, mi-am dat seama ca la varsta asra, o relatie precum vezi si la ceilalți de aceeași varsta este egala cu 0, mai ales astea unde "iubitii" se cuplează pe mess. Deci, așteaptă pana ce va veni un baiat la tine, care-ti va arata că te place si vei simti acea conexiune cu el. Daca mai ai vreo nelămurire, imi poți lăsa un mesaj. Te salut!?

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru thefunkytroll):

Fratele meu este impreuna cu o fata de 5 ani, el avea 15 iar ea 14. Si cu siguranță relatia lor va mai continua foarte mult, cine stie, poate vor ajunge sa se căsătorească, asta depinde doar de ei si de comportamentul lor

| AdyTHEBoSS a răspuns:

Da