| R4153822 a întrebat:

Buna am 14 ani si as dori sa devin ft ft populara pe net si nu numai...ce sa fac dati-mi va rog niste sfaturi

8 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Lasa prostiile si invata sa te descurci in viata.

Ar trebui sa stii ca lucrurile ieftine atrag multi clienti.

| StefanChriss a răspuns:

Nu vreau sa fiu nesimtit, dar toata generatia ta isi doreste asta. Sunteti produse in serie, realizate dupa un sablon, probabil Bianca Dragusanu. Incearca sa nu mai fi atat de superficiala. In loc sa-ti doresti sa fii populara, mai bine ti-ai dori sa inveti sa faci ceva util, din care sa castigi experienta si care sa-ti hraneasca intelectul. Lumea are nevoie de femei inteligente, care sa se ridice cu adevarat la nivelul barbatilor, sa le fie egale! Nu mai este nevoie de fete superficiale, care viseaza doar lumina reflectoarelor, niste viitoare scursuri, niste parziti in devenire ai societatii, care nu sunt in stare sa traiasca decat pe spinarea barbatilor, pentru ca nu se pricep sa faca nimic altceva decat sa seduca si sa faca sex.

| fearlessss a răspuns (pentru StefanChriss):

''sa le fie egale'' - mereu am fost, suntem si vom fi egali

| StefanChriss a răspuns (pentru fearlessss):

Mereu am fost? Inseamna ca negi 10mii de ani de istorie a umanitatii! Ideea asta cu egalitatea intre sexe a aparut abia in secolul 20, despre sfarsit. Barbatii si femeile nu sunt si nu vor fi niciodata egali, pentru ca asa ne-a plamadit corpurile natura, indiferent daca vrei sa accepti sau nu, asta-i adevarul laughing

| fearlessss a răspuns (pentru StefanChriss):

Da, cum sa nu laughing de aceea in cam toate clasele cele mai destepte sunt fetele laughing. Si nu imi pasa cand a aparut ideea de egalitate, imi pasa care e adevarul.90 % din baieti nu stiu decat sa dea cu piciorul intr-o minge si sa umbe dupa fete. Inafara de raperi( care 85% sunt cu adevarat destepti ) restul sunt niste prosti, obsedati de femei, bani si lucruri efemere.

| StefanChriss a răspuns (pentru fearlessss):

M-au lovit atatea argumente sa te contrazic, incat pentru o secunda m-am blocat laughing "in toate clasele cele mai destepte sunt fetele"- pai de aici reiese ca tu nu ai depasit inca faza de liceu rolling on the floor pe langa asta, de cand notele de la scoala definesc inteligenta unei persoane? spui ca rapperii sunt inteligenti, dar ce rapperi ai vazut tu sa aiba note mari la scoala? rolling on the floor Legat de un singur lucru ai dreptate totusi, barbatii care muncesc, sau fura, in orice caz, cei care produc bani, permit femeilor sa devina paraziti si sa traiasca pe spatele lor, din dorinta de a le indeplini poftele sexuale. Insa chiar si de aici reiese faptul ca femeia e inferioara barbatului! Pentru ca barbatul e cel care asigura totul, iar femeia cea care primeste pe tava, in schimbul procreierii! Oricum o dai, femeile nu sunt egale, atat natural, cat si pentru ca nu vor, le este mai comod sa scoata fundul la bataie! tongue

| fearlessss a răspuns (pentru StefanChriss):

Uite care e faza, daca tu ai crescut intr-o astfel de familie e problema ta. Atat eu, cat si ceilalti adolescenti pe care ii cunosc au parintii care lucreaza, atat barbatul cat si femeia, si in multe cazuri mamele prietenilor mei aduc mai multi bani decat tatii.Si nu m-am referit la faptul ca fetele au note mai mari ci au o gandire mai normala.Baietii nu stiu decat sa se joace cu cornurile ( la 15 -16 ani!) si sa alerge prin clasa.Si.90% din femei/fete sunt niste idioate si 90% din baieti sunt idioti. Si ai dreptate, eu nu sunt egala cu baietii (90%), sunt peste multi ( cel putin de varsta mea ).Le sti tu pe toate ca sa afirmi ca nu fac nimic?!
Inca ceva. uite un exemplu aici : Mama mea, a invatat mereu, statea adesea acasa in loc sa se si distreze, doar ca sa invete si sa aiba un viitor. A terminat politehnica, iar dupa asta, hopa nu a gasit loc de munca! S-a angajat la alt serviciu, pentru care nici nu iti trebuie facultate, desi ea e mult mai desteapta decat restul de acolo. de ce? n-au avut parintii cine stie ce avere ca sa-i asigure asa zisele,, pile ''
Tata -nu invata deloc. Facea numai prosti. Tatal si mama lui aveau multi.bani. L-au angajat la serviciul in care a fost tatal lui director. Si culmea, are salariu mai mare! Se numeste noroc si prostie si o lume in care domina incultura, lucrurile trecatoare si obsesia de bani

| AlexandraCris a răspuns:

Ca să ajungi să fi populară ar trebui să ai un oarecare talent. Gen să cânţi sau să dansezi. Sau dacă ai un corp de invidiat ai putea fi foto-model... Sau să îţi deschizi un blog sau un vlog. Sunt mai multe posibilităţi. Deşi ai 14 ani. Mai important e să te concentrezi să înveţi ceva care te-ar ajuta să ai o meserie stabilă şi din care să câştigi bine. Popularitatea ţi se poate duce oricând oh go on