| Mihaaelaa1234 a întrebat:

am 15 ani ..Sunt si eu cu un baiat de 7 luni si acum doua saptamani am fugit la el, parintii nefiind de acord cu acest baiat, in timp ce eram la el imi trimiteau tot felul de mesaje : " te lasam sa vi cu el nu mai vin-o acasa " ..si cand am ajuns acasa nu s-au tinut de cuvant..Eu sunt constinenta ca ce am facut nu e bine dar alta solutie nu aveam pentru ca ei nu vroiau sa ii acorde nici macar sansa de-al cunoaste.Si de cand am venit acasa mereu imi vorbeste de el, il face in toate felurile ba chiar ma ameninta.Pe 8 aprilie fac 16 ani, ce ziceti sa plec iar la el? eu una il iubesc, ma iubeste si m-am saturat de gura parintilor mei.Si poate asa vazand ca tot nu ma las o sa il accepte.Voi ce ziceti? Alta solutie imi puteti da, daca aceasta la care m-am gandit eu nu e buna?

Răspuns Câştigător
| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, problema este ca, sa mai ai rabdare sa faci macar 18 ani, sa fii majora, si pana atunci vezi daca baiatul te iubeste cu adevarat sau nu. Trebuie sa asculti de parintii tai oricum ar fi. Cum te comporti tu cu ei acum, destinul iti va aduce si tie la fel sa ai copii, deci se repeta istoria ta. Linistete-te, nu renunta la el, si mai aveti rabdare. El la anii lui inca nu stie ce vrea de la viata. Fii tu fata cu capul mai pe umeri, ca iubirea asta nu se tine nunmai cu aer. Incearca sa gandesti rational.

| Mihaaelaa1234 explică (pentru Daalalifnuunalif):

Pai da eu nu renunt la el.dar ai mei mi-au dat o luna in care sa ma gandesc ce am de gand sa fac ..si nu stiu ce sa fac.

| Daalalifnuunalif a răspuns (pentru Mihaaelaa1234):

Dar relatia nu se pastreaza numai cand seti langa el. O sa se sature prea devreme de tine, dupa care o sa te schimbe!
Ia incercati si va casatoriti, vezi ce iti zice?

| Mihaaelaa1234 explică (pentru Daalalifnuunalif):

Pai el normal ca ar fi de acord.dar nu stiu ce sa mai fac.

| Daalalifnuunalif a răspuns (pentru Daalalifnuunalif):

Problema este ca, cu timpul si gandurile lui se pot schimba in orice privinta. Viata te va face sa te schimbi, ai sa vezi!

9 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Stiu ca nu o sa iti convina raspunsul meu dar daca tot ne-ai cerut opinia, iat-o pe a mea : in primul rand nu stii sa scrii! Ai 15 si scrii in halul asta : "nu mai vin-o acasa". Da-o incolo de treaba, tu vrei relatie ca oamenii mari dar nu esti in stare sa scrii corect. Fugi de la parinti, dar daca ei nu iti mai dau bani, din ce vei trai? Crezi ca o sa il angajeze cineva pe iubitul tau minor sa te intretina? Sau ca parintii lui vor avea grija de tine la nesfarsit? Daca crezi asta esti naiva.
Eu zic sa mai gandesti si cu mintea, daca tot vrei relatie trebuie sa te comporti ca un om matur nu ca un copil razgaiat, sa lasi hormonii si sa iti vezi de SCOALA, sa stai cu familia ta, ca daca nu erau ei tu nu erai azi aici si sa te mai gandesti si la viitorul tau. "Boys come and go..."

| Nelutsa a răspuns:

Părinţii sunt cei care decid aici.
Tu ar trebui să`i asculţi, te poţi întâlnii cu băiatul pe ascuns. nu cred că o să stea la fiecare minut după tine.
Nu este bine ceea ce faci..adică nu şti ce poate să-ţi facă baiatul, nu şti dacă te iubeşte cu adevărat, te poate da afară şi să rămâi şi cu inima goală.
Încearcă să comunici cu părinţi tăi, să îi dea o şansă, spune-ţi părerea despre el.

| Mihaaelaa1234 explică (pentru Nelutsa):

Le-am explicat, le-am zis sa ii acorde macar o sansa..si nu vorr.m-au dus si la psiholog si le-a zis ca nu are ce sa imi faca si sa ma lase sa stau cu el in continuare.dar nu vor sa inteleaga ..si m-am saturat.

| Ibrahimovic a răspuns:

Parintii tai iti vor binele. Sunt convins ca din moment ce nici n-au vrut sa auda de el, stiu prea bine ce fel de persoana este. happy
In situatia ta sunt multe adolescente care pleaca de acasa spunand ca "m-am saturat de gura parintilor mei", si dupa ce-si dau seama ca au facut o greseala, sau cand vad ca sunt parasite, se intorc la parinti. Ei bine, asa le trebuie. oh go on

| TheAvenger a răspuns:

Eu una zic că nu trebuia să intri în conflict cu ai tăi. Oricum, toți pleacă la un moment dat, într-un fel sau altul. Când ăla o să plece, și fii sigură că o să facă asta, numai mumă-ta o să-ți fie alături. Părerea mea.