| Fr3shb0y a întrebat:

Buna am 16 ani si luni voi pleca la mare. Insa imi vin in cap presimtiri foarte negre in cea ce ma priveste. Ce ma sfatuiti sa fac sa merg sau sa raman acasa?

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Poate nu sti sa innoti si ai o teama inexplicabila, pe care o multiplici printr-o gandire negativa. Daca nu vei invinge aceasta stare si nu vei merge acolo din cauza acestor ganduri, ti se va mai intampla si pe viitor sa renunti la unele lucruri, din cauza acestui mod de a gandi.Impotriva acestor idei trebuie sa pui altele, opuse lor.Priveste peisaje sau filmulete cu marea, concentreaza-te asupra veseliei si frumusetii pe care le privesti si doreste-ti sa fi acolo.Transforma toate indoielile si temerile in dorinta de a ajunge acolo cat mai repede. Elimina toate gandurile negative si va fi o vacanta frumoasa.Pa.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai incredere in ceea ce simti si fa tot posibilul sa nu pleci la mare, daca simti ca ceva rau se va intampla.

| mikilooooooooo a răspuns:

Presimtiri? ti-e frica de mare? du-te la mica. rolling on the floor