| Blackwoman27 a întrebat:

Buna,am auzit ca la completarea fisei cu preferintele pentru licee, daca nu intri la primul liceu pentru ca nu ai medie te poate repartiza la oricare alta preferinta nu neaparat a2a pentru ca au prioritate cei care au pus a2a mea preferinta prima, este asa? :-ss crying

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Repartizarea se face în ordinea mediilor şi a preferinţelor scrise în Fişa cu opţiuni!

Vezi "Algoritmul de repartizare în licee 2014" la linkul oficial :
http://admitere.edu.ro/Info/algoritmul_de_repartizare_2014.pdf

Toate cele bune.

| Hakuouki a răspuns:

Se tine cont de lista facuta de tine, daca ai trecut un singur liceu sau doar doua si nu ai medie pentru niciunul, te repartizeaza automat unde sunt locuri.

| DeeaV a răspuns:

Te repartizeaza la a 2-a, daca nu intri nici acolo, la a 3-a si tot asa. Se tine cont de ordine.

| Sheriarty a răspuns:

Nu-i adevarat, e o prostie.
In ghidul admiterii computerizate scrie asa: "Presupunand ca elevul A are media de admitere 8.93 si optiunea X pe locul 2, iar elevul B are media de admitere 8.91 si optiunea X pe locul 1 in fisa, candidatul A are prioritate pentru optiunea X"

Daca ai media mai mare tot tu intri, nu altcineva.