| zuzumic a întrebat:

Buna ...am auzit cum ca ar exista un fel de mit legat de anul nou, acesta spune ca daca cineva isi pune o dorinta in noaptea de anul nou la ora 12 dorinta i se indeplineste, voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| gabrix a răspuns:

Nu stiu... superstitii. dar posibil sa fie si adevarat. sa ai noroc happy

13 răspunsuri:
| Leea1234 a răspuns:

Sincer, eu nu cred!
aici in spania e alt obicei, cand bate gongul la 12 noaptea,(bate de 12 ori)se spune ca trebuie sa mananci cate un bob de strugure pentru fiecare gong, deci mananci 12 boabe de struguri, si la fiecare bob iti pui o dorinta!
eu am mancat boabele de struguri in fiecare an... dar dorintele raman neimplinite!

| Leea1234 a răspuns:

Cu chilotii rosii am auzit si eu, si am mai auzit ca e bine sa te "prinda" anul nou cu bani la tine si sa te saruti sub vasc cu persoana iubita!

mira
| mira a răspuns:

Depinde de dorinta:daca este realizabila, iar tu lupti pentru indeplinirea ei, ai sansa sa crezi ca legenda este adevarata.

| Ana a răspuns:

Eu mai stiu ca in noaptea dintre ani e bine sa ai bani in buzunar [nu 1 leu, mai multi] si cica anul care vine o sa ai si mai multi bani big grin asa sa fie laughing

| costyn162 a răspuns:

Eu stiam alte mituri. La 12 noaptea trebuie sa tii un pahar cu vin in mana pentru a avea un an plin de noroc si roditor, sa tii in mana bani(nu conteaza suma) pentru a avea bani pe tot parcursul anului viitor, si sa tii de mana peroana iubita pentu a avea parte de dragoste in anul care urmeaza.
Sunt foarte multe mituri si chiar daca suntem constienti ca nu sunt reale, ele fac parte din spiritul sarbatorilor.

| ÅñdRa a răspuns:

Am auzit si eu asta...
si am incercat intr-un an... dar dorinta mea nu sa indeplinit deci nu mai crede sunt doar miturihee hee

| zuzumic explică:

Eu mai stiu ca trebuie sa porti si chiloti noi rosi ca cica poarta noroc

| Ana_6509 a răspuns:

Da si daca saruti un broscoi el se va transforma in printtongue.

| Slowmotioon a răspuns:

La cine merge dorinta aia? Cine ti-o indeplineste? cat timp astepti sa ti se implineasca? din punctul meu de vedere, eu zic ca nu e adevarat! sunt multe intrebari care ni le-am poutea pune referitor la intrebarea pusa da tine.Fiecare cred ece vrea Succes.Eu zic totusi sa iti pui.winking

| rhytmiser a răspuns:

Da.crezi tu in continuare...

| alina_1192 a răspuns:

Eu stiam alt mit... dupa ora 12 mananci 12 boabe de struguri si la fiecare boaba iti pui cate o dorinta iar in decursul anului se implinesc.Eu am incercat si a mers doar ca nu s-au implinit chiar toate...

| catutza1 a răspuns:

N-am facut niciodata asta. Dar oricum mi se pare o prostie. Totusi, voi incerca anul asta sa vad daca functioneazalaughing Succes oricum! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai tu poti sa-ti pui cate dorinte vrei. dar daca nu faci nimic pentru indeplinirea lor, de la sine nu se intampla.nu astepta minuni, ci actioneaza pentru a se intampla ceea ce doresti.si vei avea.