| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am avut o perioada de stresanta destul de grava cam de 3 luni de zile. Acum ori ce as face am impresia că se va întâmpla ceva ce nu exista. De exemplu merg pe afara cu prietenii, iar când ajung acasă mă apucă niste gânduri că ajung la poliție de exemplu fara nici un motiv, va rog sa mă ajutați să scap de acesta paranoiei.

Răspuns Câştigător
| Miruna333 a răspuns:

Noi nu te putem ajuta. Ia legatura cu un psiholog si acesta te va ajuta, desigur, cu vointa si efortul tau, sa treci peste aceste ganduri. Este ceva temporar oricum. Incearca sa gandesti realistic. Gandurile tale nu au vreun argument logic la baza acestora si nici vreo dovada ca se va intampla ceva rau.

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Cred ca ai vazut prea multe filme cu adolescenti care intrau in belele.Nu trebuie sa iti faci griji atata timp cat nu incalci legea.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Gândurile inima si intențile noastre ne definesc roagă-te la Dumnezeu sa nu mai ai asa gânduri...